11.11.2016
Noslēdzies Stāstnieku konkursa pusfināls

Pēc latviešu tautas ticējuma no Mārtiņiem līdz Ziemassvētkiem jāstāsta pasakas un jāmin mīklas – tad labi barojas cūkas.

 

Tādēļ ceturtdien, 10. novembrī, tieši Mārtiņdienā, Valkas novada BJC “Mice” kopā pulcējās 25 labākie stāstnieki no Valkas novada skolām, Burtnieku novada Ēveles pamatskolas un Beverīnas novada Trikātas pamatskolas, kas savu stāstnieka talantu, izteiksmes patiesīgumu un personīgo šarmu pasakās, teikās un citos mutvārdu žanros apliecināja konkursa “Teci, teci, valodiņa” pusfinālā.

 

Stāstniekus vēroja un vērtēja  zinoši un labvēlīgi vērtētāji: tautas mutvārdu tradīciju pazinēja Silvija Dorša, Valkas pagasta amatierteātra “Rūdis” režisore Evija Smane un Vijciema amatierteātra “Čiekurs” režisors Valdis Šaicāns.

 

Ievērojot konkursa vērtēšanas kritērijus un  nolikumu, konkursa vērtēšanas komisija varēja  piešķirt: Mazā stāstnieka un  Lielā stāstnieka  titulus. Lielā stāstnieka titula ieguvēji iegūst tiesības piedalīties konkursa finālā.

 

Uz finālu Rīgā, kas notiks 26. novembrī Rīgas Latviešu biedrībā, dosies labākie novada stāstnieki: Emīlija Kondratjeva no Ērģemes pamatskolas, Tomass Bērts un Raivis Gekišs no Vijciema pamatskolas, Linda Zirne, Vendija Kalniņa un Toms Popdjakuniks no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas.

 

Starp finālistiem būs arī pagājušā gada Dižā stāstnieka titula ieguvēji Ilze Skrastiņa /Kārķu pamatskola/, Miks Pētersons /Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija/ un Dāvids Kleins /Ēveles pamatskola.

 

Lai sagatavotos konkursam un lai atrastu īsto stāstu un to veiksmīgi izstāstītu, bērniem un jauniešiem kopā skolotājām nācās interesēties par stāstīšanas tradīcijām un sava novada nemateriālo kultūras mantojumu. Paldies skolotājām par veikto darbu, paldies arī vecākiem par atbalstu un, galvenais – pašiem stāstniekiem!  

 

Informāciju sagatavoja Valkas novada BJC “Mice” izglītības speciāliste Tija Bērtiņa

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.