13.10.2016
Notiks vērienīgas Zemessardzes mācības “Kārķu vairogs”

Šā gada 22. un 23. oktobrī  Valkas novada Kārķu pagasta teritorijā notiks Zemessardzes 2. brigādes 22. kājnieku bataljona taktiskās mācības, kurās piedalīsies aptuveni 150 zemessargu.

 

Tās būs bataljona gada noslēguma mācības, kuru mērķis ir kaujas spēju pārbaude. Mācību laikā notiks militārās tehnikas un personāla pārvietošanās pa autoceļiem un to pieguļošajām teritorijām, tiks veidoti kontrolposteņi uz valsts, pašvaldības un A/S ‘’Latvijas Valsts meži’’ piederošajiem ceļiem. Mācībās tiks izmantots hibrīdkara scenārijs, kurā zemessargi trenēsies atbrīvot apdzīvotu vietu Kārķi no bruņotiem grupējumiem jeb tautā iesauktajiem “zaļiem cilvēciņiem”. 

 

Mācību scenārija izspēles laikā tiks lietoti imitācijas līdzekļi - skanēs šāvieni, sprādzieni, būs redzami dūmi, taču tie neapdraudēs apkārtējo veselību un dzīvību. Nestrādās ielu apgaismojums un 22. oktobrī pulksten 12.00 atskanēs ugunsdzēsību trauksmes signāls.

 

Lai nerastos pārpratumi un panika, aicinām iedzīvotājus informēt par gaidāmajām Zemessardzes mācībām savus ģimenes locekļus, kaimiņus, novada iedzīvotājus un tos, kuri šajās dienās plāno apmeklēt Kārķu pagastu. Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības traucējumiem un trokšņiem mācību norises laikā, kā arī lūdz neiesaistīties mācību norisē. Latvijas Republikas Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs

Pēteris Pētersons

                             

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.