27.06.2019
Notiks 2019. gada J. Cimzes rudens lasījumi

Valkas pilsētas kultūras namā 2019. gada 22. augustā plkst. 10.00 JĀŅA CIMZES RUDENS VALKAS LASĪJUMI “Radošuma resurss izglītības dienaskārtībā”.

 

 

Uzaicinātie lektori:

Evija Papule – 13. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sekretāre. Tēma “Svarīgi par izglītību Latvijā”.

(Šobrīd izglītībā notiek virkne reformu – gan attiecībā uz mācību saturu, gan vecumu, kad sākamas skolas gaitas, gan arī uz valsts valodas lietojumu visās Latvijas skolās. Sarunā atklāsim skolu reformu zemūdens akmeņus un sapīšanos skolu tīklā.)

 

Viesturs Celmiņš - sociālantropologs. Viņš ir bijis Fulbraita stipendiāts Ņūskūlas Universitātē Ņujorkā un ESRC stipendiāts Kembridžas universitātē. Šobrīd veic pētījumus pilsētu plānošanas jomā, kā arī lasa lekcijas Latvijas Universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē. Tēma “Skola un pilsētvide.”

(Ikvienas pilsētas plānošanā būtu jāņem vērā, ka lielākā vērtība ir tās iedzīvotāji it īpaši bērni. Tieši iedzīvotāji iekārto mājokļus, strādā, mācās, veido uzņēmumus, rada un bauda labu arhitektūru, atpūšas un sporto.)

 

Inga Dreimane Mg. psych. Tēma “21. gadsimta bērnu audzināšanas izaicinājumi”.

(Vecāki ir tie, kas veido un virza bērna uzvedību, taču ir svarīgi to darīt saprātīgi, neievainojot bērna personības attīstību. Tieši vecāku atbalsts un radošums kopā pavadītais laiks bērnam ir nenovērtējams un neaizstājams.)

 

Aicinām visus Valkas novada pedagogus un citus interesentus!

 

Reģistrēšanās uz JĀŅA CIMZES RUDENS VALKAS LASĪJUMIEM    ŠEIT

 

Lasījumus kuplinās, ap plkst. 14.30, vīru vokālais ansamblis “Daile” ar programmu “Dziesmas, kuras neviens vairs nedzied”.

 

Biļetes pirms koncerta Valkas pilsētas kultūras nama kasē EUR 3,-

J. Cimzes Rudens Valkas lasījumu dalībniekiem bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:

Izglītības un kultūras daļas vadītājs

Aivars Ikšelis

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.