28.10.2014
PII Pasaciņa bērni vāra putru

28.oktobra rīts Valkas PII "Pasaciņa" grupiņā "Bitītes" bija ļoti īpašs - bērni kopā ar audzinātājām devās uz virtuvi, lai piedalītos putras vārīšanas procesā. Virtuvē bērnus laipni sagaidīja pavāre, kas bija sagatavojusi visas nepieciešamās sastāvdaļas. Bērni ļoti aktīvi iesaistījās, stāstot, kas nepieciešams, lai pagatavotu gardu putru - piens, sāls, cukurs un putraimi. Protams, neiztikt arī bez lielās koka karotes.

 

Kamēr putra burbuļodama vārījās, ar audzinātāju palīdzību mazie pavāri noskaidroja, cik dažādas putras bērnudārzā tiek vārītas, kā arī mācījās noteikt, kas smagāks - kilograms sāls, kilograms cukura, vai varbūt kilograms konfekšu? Vēlāk, kad putra jau bija gatava, visi ar lielu prieku ķērās klāt tās apēšanai kopā ar dažādām piedevām - gan āboliem, gan rozīnēm, gan arī ievārījumiem un sviestu. Liels prieks ir dzirdēt, ka putra ļoti garšo, kā vienbalsīgi atzina visi "Bitīšu" mazie pavāri!

 

Protams, no virtuves varēja dzirdēt arī citu grupiņu bērnu priecīgās balsis visa mēneša garumā. Ar prieku varam teikt - putras mēnesis ir izdevies!

 

Informāciju sagatavoja Vivita Brolīte, PII Pasaciņa lietvede

 

PII "Pasaciņa" - Putras diena
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.