19.02.2021
Pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un auklēm izmaksās vienreizējas piemaksas par darbu Covid-19 pandēmijas laikā

Janvāra beigās valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikumu par 6,3 milj. eiro piešķiršanu vienreizējām piemaksām pirmsskolas un speciālās izglītības iestāžu pedagogiem un atbalsta personālam par darbu Covid-19 pandēmijas laikā.

 

Par vienu darba slodzi ir noteikta vienreizēja piemaksa 300 euro pirms nodokļu nomaksas. Darbinieks par slodzi saņems  vismaz 216 euro, atkarībā no individuālā nodokļu maksāšanas režīma. Piemaksas apmērs sastāda aptuveni 30% no pedagogu zemākās algas likmes, un piemaksas aprēķinātas gan pašvaldību, gan privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm.


Piemaksas atbilstoši darbinieka faktiskajai darba slodzei saņems pirmsskolas pedagogi, logopēdi, psihologi, metodiķi, pirmsskolas iestādes vadītāja un vietniece.

 

Izglītības un zinātnes ministrija Valkas novadam piešķīrusi finanšu līdzekļus 22799 euro apmērā, kas paredzēti vienreizējas piemaksas piešķiršanai par darbu klātienē Covid-19 pandēmijas laikā. Valkas novadā aprēķinātas 76 pedagogu darba slodzes un 22 auklīšu slodzes.


Valkas novadā darbojas Valkas pirmsskolas izglītības iestāde ar 14 grupiņām, pa vienai grupiņai ir Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā, Kārķos, Mierkalnā, Vijciemā  un 3 grupiņas Ērģemē. Piemaksu saņems arī privātās pirmsskolas izglītības iestādes “Gaismiņa” darbinieki.

 

Šobrīd tiek veikta finansējuma sadale un iestāžu vadītāji gatavos izmaksu dokumentāciju.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Rolands Rastaks,

Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītājs

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.