19.05.2020
Jauni instrumenti J.Cimzes Valkas Mūzikas skolā

J.Cimzes Valkas Mūzikas skola soli pa solītim virzās uz priekšu savā vispārējā attīstībā. Ik gadu skolā darbu uzsāk viens vai vairāki jauni pedagogi, arvien pievilcīgāka kļūst skolas apkārtne: šogad pirmo reizi uzziedējušas iestādītās forsītijas, pumpurus raisa šķirnes ceriņi, labi ieauguši pūpolkoks un etiķkoks – būs nākotnes izlaidumos krāšņi bilžu foni. Ar pašvaldības gādību papildinās skolas datoru skaits un visās klasēs tiks nodrošināts bezvadu interneta pieslēgums, līdz ar to 2020./2021. mācību gadā mācību stundās paplašināsies iespēju daudzveidība labāk, kvalitatīvāk un mūsdienīgāk mācīt un mācīties mūziku.

 

Skola katru gadu sagatavo un iesniedz kādu projektu papildus finanšu iegūšanai ar mērķi, lai mūsu bērniem būtu labāki mācību apstākļi, lai varētu pēc iespējas vairāk uzaicināt koncertēt ievērojamus māksliniekus. Par skolas koncertzālē notikušajiem koncertiem no Valkas sabiedrības esam saņēmuši daudz uzslavu un atzinības, kas nostiprina pārliecību, ka esam uz pareizā ceļa, un tiklīdz būs iespējams, pie mums ciemosies Em.Dārziņa mūzikas vidusskolas, J. Mediņa mūzikas vidusskolas, Jāzepa Vītola Mūzikas Akadēmijas jaunie talanti. Jau 25. septembrī plānots poļu pianista koncerts, laiks rādīs, kā ar to būs.

 

Šā gada sākumā skola sagatavojusi un iesniegusi divus projektus Valsts kultūrkapitāla fondam. Abi projekti saņēmuši finansējumu. Vienā no projektiem atbalstītas 41.Cimzes mūzikas dienas, kuras pārceltas uz 2021. gada martu. Otrs projekts „J.Cimzes Valkas Mūzikas skolai mācībām nepieciešamo mūzikas instrumentu iegāde” paredz papildināt esošo skolas pūšaminstrumentu bāzi. Piešķirti 1700 eiro saksofonu iegādei. Ar šo finansiālo atbalstu būs iespējas dažādot saksofonu veidus, kas būtiski paplašinās kolektīvās  muzicēšanas iespējas, līdz ar to veidot pilnskanīgus ansambļus un dažādot skolēnu prasmes.

 

Par pašvaldības līdzekļiem esam iegādājušies klavieres, klavieru soliņus, korim dažādus ilustratīvus skaņurīkus un divas klarnetes. Sapnis, kurš pagaidām paliek sapņa līmenī, ir jauns un kvalitatīvs flīģelis skolas koncertzālei. Tagad priekšā vasara, kurā vieta jaunu ideju dzimšanai, skolas sakārtošanai nākošajam mācību cēlienam, lai varētu iedrošināt un aicināt 6 - 8 gadniekus iestāties J.Cimzes Valkas Mūzikas skolā šā gada augustā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Veinberga,

J. Cimzes Valkas Mūzikas skolas direktore 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.