19.05.2020
Noslēgumam tuvojas attālinātais mācību gads J.Cimzes Valkas Mūzikas skolā

Pavisam neierasti, ejot garām J.Cimzes Valkas Mūzikas skolai maija mēnesī, nedzirdēt bērnu balsis, klavieru, pūšamo instrumentu, vijoles un citu instrumentu skaņas.

 

Visiem mums, gan skolēniem, gan skolotājiem tā ir jauna prakse - strādāt attālināti. Mācās ne tikai bērni, mācās arī skolotāji. Nav viegli, reizēm pat ļoti grūti caur IT iekārtām un ierīcēm saprast mūzikas smalkumus, izpildījuma nianšu precizitāti un muzikālo tēlu dinamisko atklāsmi. Varam skolēniem palīdzēt iemācīties nošu tekstu, bet ļoti žēl, ka emocionālais pacēlums, rosība un gandarījums, kāds parasti valda mācību gada noslēguma posmā, šogad paliek nosacītā līmenī. Taču esam nopietni strādājuši, un katrā mācību priekšmetā notiek kontrolstundas vai noslēguma pārbaudījumi ar vērtējumu ieskaitīts/neieskaitīts. Atzīmes liekam tikai tajos gadījumos, kad atbildes neietekmē skaņas kvalitāte. 18.maijā vērtējām klavieru nodaļas audzēkņu veikumu, 19. maijā iedziedātās dziesmas sūtīja kora klases audzēkņi, 21. maijā vijolnieki, 25. maijā akordeonisti un koklētāji, bet savu sniegumu vērtējumam 27. maijā nosūta pūšamo instrumentu klases audzēkņi.

 

Šajā mācību gadā skolu beidz pieci audzēkņi. Četri ar Apliecību par J.Cimzes Valkas Mūzikas skolas beigšanu, viens saņem Liecību. Pagājušā gada maijā draugu, radu un visu pilsētas iedzīvotāju priekam notika skolas absolventu koncerts, kurā publikai tika atrādīta valsts eksāmena programmu.

 

Absolventu koncerta ideja saistās ar to, ka izlaidumā katrs audzēknis parasti uzstājas ar vienu skaņdarbu, bet audzēkņu sasniegumu virsotne – nobeiguma eksāmens – to dzird un priecājas tikai skolotāji. Kāpēc savu prasmi neparādīt plašākā lokā? Bijām domājuši uzsākt jaunu tradīciju, bet tā kā šā gada maijā tāda iespēja izpaliek,  plānojam mūsu četrus izlaiduma klases audzēkņus aicināt muzicēt kādā no nākamā mācību gada pasākumiem.

 

Esam domājuši arī par svinīgu Apliecību izsniegšanu. Vietējā sabiedrība ir pieradusi, ka pavasara beigās sākas jaunu audzēkņu uzņemšana. Arī šis process šogad noritēs savādāk. Proti: nākošajam 2020./2021. mācību gadam audzēkņu konsultācijas un uzņemšana notiks no 10.augusta līdz 14. augustam plkst. 16.00 – 18.00. Savukārt pēc vasaras brīvlaika visi būsim noilgojušies satikties, enerģijas un apņēmības pilni no jauna mesties mūzikas skaņu virpulī. Tradicionāli mācību gads svinīgi sāksies 31.augustā, pirmdienā, plkst. 12.00

 

Turpināsim būt likumpaklausīgi, pacietīgi, tai pat laikā ar stingru gribu un apņēmību  attīstīt savas spējas, izglītoties un pilnveidoties jebkurā situācijā.

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Veinberga,

J.Cimzes Valkas Mūzikas skolas direktore

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.