03.01.2022
Programmas “Latvijas skolas soma” pārskats par 2021./2022.māc.gada 1.semestri

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” nodrošina Latvijas skolēniem vismaz vienu reizi mācību semestra laikā iepazīt Latvijas kultūras, mākslas un vēstures mantojumu. Programmas ietvaros Valkas novada vispārizglītojošās skolās 1.semestrī notika 16 pasākumi. Sakarā ar ārkārtas situācijas iestāšanos pārsvarā pasākumi tika realizēti digitālajā veidā.

 


”Latvijas skolas soma” 1.-4.klasēs Mazākie skolēni noskatījās:

 


R.Dūdumas- Ķirses un M.Ojalas tiešsaistes koncertlekciju “Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti”; pēc I.Zanderes stāsta motīviem,”Istabas teātra” video ieraksta iestudējumu “Puika ar suni”; Nodibinājuma “Latvijas Jaunatnes teātra” rokoperas ‘Mauglis”videoierakstu; Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Sarkangalvīte un vilks”ierakstu; Liepājas teātra tālizrādi “Sapraši un neSapraši”; Jaunā Rīgas teātra tālizrādi “Skolotājs Jāps un klase”. ”Latvijas skolas soma”

 

5.-9.klasēs Pamatskolas skolēni noskatījās:

 

Tiešsaistes koncertlekciju dueta ‘Santehniķi”izpildījumā “Trubafona stāsts”; R.Dūdumas- Ķirses un J.Ķirša tiešsaistes koncertlekciju “Mūsu stāsts par Rīgu”; Tiešsaistes koncertlekcijas “ Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija” un “Ziemassvētku pasaka” M. Abaronina un A.Abaroniņas izpildījumā; Latvijas Nacionālās operas un baleta videofilmu “Burvju durtiņas Operā”,
Latvijas Nacionālā teātra izrādes ‘Sudraba slidas” ierakstu.

Ērģemes pamatskolas skolēni septembra mēnesī Turaidas muzejrezervātā iepazinās ar ekspozīciju, izstādēm, kā arī piedalījās nodarbībā- programmā ‘Orientēšanās spēle- Tūkstošgades stāsts”.

 

“Latvijas skolas soma” 10.-12. klasēs Vidusskolēni noskatījās:

 

Kārļa Kazāka tiešsaistes koncertlekciju “Novadu stāsti”; kas veltīta LR proklamēšanas dienai; D.Bindemaņa un M.un A. Abaroniņu, koncertlekciju “Ziemassvētki apkārt pasaulei”. Programma “Latvijas Skolas soma” turpināsies arī 2022.gadā ar vidējo finansējumu 7 EUR vienam skolēnam semestrī.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Valkas novada domes


IKSJ nodaļa-kultūras darba organizatore

 

L.Lāne, programmas koordinatore

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.