01.02.2012
Sākas labdarības projekts bērniem „Garā pupa”

Sestdien, 28. janvārī norisinājās pirmā bērnu ekskursija labdarības projekta „Garā pupa” ietvaros. Latvijas Leļļu teātri, Zooloģisko dārzu un Vecrīgu apmeklēja bērni no Preiļu novada Salas pamatskolas un Valkas novada Ērģemes un Kārķu pamatskolām. Biedrības "Ascendum", kas organizē projektu, sniegs iespēju kopumā 1500 bērniem no dažādiem Latvijas reģioniem apmeklēt Leļļu teātra izrādes. „Mūsuprāt, ir nozīmīgi bērnus iepazīstināt ar kultūru jau no mazotnes, viņiem pieaugot, veidosies pastāvīgi Latvijas teātru, muzeju un koncertu apmeklētāji. Reģionu bērniem šī iespēja ne vienmēr ir pieejama, it īpaši ģimenēs ar ierobežotiem līdzekļiem. Šī projekta ietvaros dosim iespēju bērniem no visas Latvijas doties ekskursijās uz Rīgu un apmeklēt leļļu teātra izrādes,” informē biedrības „Ascendum” dibinātāja Zaiga Pūce.

 

Projekta „Garā pupa” mērķis ir iekļaut kultūras procesos bērnus vecumā no 6 līdz 12 gadiem, kas reģionālās un sociālās nevienlīdzības dēļ palikuši ārpus Latvijas teātra, mūzikas un mākslas norisēm. Garā pupa ir simbols tam, kā pakāpties augstāk un ieraudzīt sev līdzās esošo zemi un sabiedrību plašākā kontekstā. Viens no veidiem, kā veicināt kultūras izaugsmi Latvijā, ir iepazīstināt reģionu bērnus ar teātri, koncertiem un muzejiem.
 
 
Projekta pirmais posms norisināsies no 2012. gada janvāra līdz maijam. Šajā posmā ekskursijās uz Rīgu dosies bērni no Preiļu, Valkas, Līvānu, Kuldīgas, Dundagas, Vecpiebalgas, Ludzas, Vecumnieku, Rēzeknes, Priekuļu, Siguldas, Pļaviņu, Lielvārdes un Mērsraga novadiem. Biedrība "Ascendum"  nodrošinās arī Leļļu teātra izbraukuma izrādes reģionos, tādējādi 9 izbraukuma izrādēs iepriecinot 900 bērnu no visas Latvijas. Pirmā izrāde „Rumpelrūķis” norisinājās 18. janvārī, Ilūkstē, februārī leļļu teātris priecēs bērnus arī Aizputes un Skrundas novados.
Projektu organizē un atbalsta Biedrība „Ascendum”, sadarbībā ar Latvijas Leļļu teātri, Saules muzeju, Rīgas Zooloģisko dārzu un projektā iesaistītajām pašvaldībām.
 

Biedrības „Ascendum” mērķis ir veicināt Latvijas augšupeju – ekonomisko, garīgo un sociālo – mērķtiecīgi atbalstot kultūru, zinātni, izglītību un pilsonisko sabiedrību. www.ascendum.lv Līna Kārkliņa, projekta vadītāja info[uz]ascendum[punkts]lv, Mob. 26482129

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.