08.02.2013
Sākas pieteikšanās skolēnu erudīcijas konkursam ”eXperiments”

Jau 18. gadu pēc kārtas fizikas skolotāji un skolēni visā Latvijā sākuši aktīvu pieteikšanos Latvenergo koncerna organizētajam 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursam ”eXperiments”. Konkurss notiks vairākās atlases kārtās internetā, bet fināla spēle būs skatāma maija sākumā Latvijas Neatkarīgajā Televīzijā (LNT). Komandas aicinātas reģistrēties līdz 14. februārim mājaslapā www.experiments.lv. ”eXperiments” uzvarētāji balvā iegūs izglītojošu ceļojumu uz siltajām zemēm.

 

Erudīcijas konkurss norisināsies vairākus mēnešus, un konkursa noslēgumam šā gada maija sākumā būs iespēja sekot līdzi teju visiem Latvijas iedzīvotājiem. Finālā LNT ēterā par uzvaru un 2013. gada erudītākās komandas titulu cīnīsies sešas skolēnu komandas no Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales, Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas. „Fakts, ka erudīcijas konkurss ir sasniedzis pilngadību, ir pierādījums tā lietderībai – esam spējuši saglabāt un pat veicināt skolēnu interesi elektrodrošības un fizikas jomā, neskatoties uz informācijas piesātinātību mūsdienās. Konkursu atpazīst teju ikvienā Latvijas pamatskolā, turklāt joprojām ik gadu redzam, ka skolotāji un skolēni atkāroti piedalās ”eXperimentā”. Mūsuprāt, svarīgākais ”eXperiments” ieguvums ir divi tūkstoši jauniešu un viņu atbalstītāji, klases un skolas biedri, ģimenes locekļi, radi, draugi un citi interesenti, kuri uzzina vairāk par drošu elektrības lietošanu sadzīvē. Tas ir būtiski, jo AS Latvenergo veiktajā pētījumā Latvijas iedzīvotāji atzina, ka ir nepieciešams izglītot bērnus un skolēnus par elektrodrošību,” stāsta AS Latvenergo projektu vadītāja Danute Kindzule.

Konkursā pamatskolu vecāko klašu skolēniem būs iespēja parādīt savas zināšanas eksaktajos priekšmetos, eksperimentēt, radoši darboties un apgūt svarīgus elektrodrošības jautājumus. Dalībnieku reģistrācija un atlase finālam notiek konkursa mājaslapā

www.experiments.lv, kur skolēnu komandas meklēs atbildes uz ekspertu sagatavotiem jautājumiem, risinās uzdevumus, kā arī paši veidos uzdevumus, izaicinot uz erudīcijas cīņu citu Latvijas skolu dalībniekus. Viens no konkursa posmiem ir kāda radoša uzdevuma izpilde, ģenerējot idejas, pielietojot modernās tehnoloģijas un parādot praksē, ka kreatīvu risinājumu pamatā pavisam noteikti ir fizika.

Latvenergo koncerns erudīcijas konkursu organizē kopā ar Telekompāniju LNT, graudu pārstrādes uzņēmumu Dobeles Dzirnavnieks, izdevniecību Lielvārds, žurnālu Ilustrētā Zinātne, skolēnu un studentu karti ISIC, vertikālo vēja tuneli Aerodium, mācību portālu par fiziku Fizmix. Detalizēta informācija un konkursa nolikums mājaslapā www.experiments.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.