27.09.2017
Valkā sacentīsies par Vides erudīta titulu un balvām

Lai veicinātu sabiedrības, īpaši jauniešu informēšanu un izglītošanu par atkritumu šķirošanu un videi draudzīgu dzīvesveidu, biedrība “Daibes ilgtspējas centrs” aicināja 10. – 12. klašu skolēnus (2017./2018. m.g) no Vidzemes vidusskolām piedalīties vides izglītības projektā. Septembrī un oktobrī dažādās Vidzemes pilsētās norisināsies sacensības par Vides erudīta titulu un balvām.

         

Pirmās 3 spēles norisinās šodien, 27. septembrī Gulbenes sākumskolā. Savukārt rīt, 28. septembrī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā 3 spēlēs sacentīsies komandas no Valmieras 5. vidusskolas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Limbažu novada ģimnāzijas, Alojas Ausekļa vidusskolas, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Valmieras tehnikuma. Nākamās spēles paredzētas 17., 18. un fināls - 19. oktobrī.

           

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas vārdu pārstāvēs divas vidusskolēnu komandas:

  • Juris Jančevskis, Krista Irkle un Harijs Pružinskis
  • Rēzija Vabale, Jete Jozefīne Jansone un Kitija Bergholde.

         

Katrā spēles posmā skolēniem būs jāatbild uz 10 jautājumiem un jātiek galā ar praktiskiem uzdevumiem par cilvēka ietekmi uz vidi un pareizu atkritumu apsaimniekošanu. Novēlēsim valcēniešiem veiksmi un turēsim īkšķus, lai tiek sasniegts labs rezultāts!

           

Visas 27 komandas saņems veicināšanas balvas, savukārt finālisti saņems speciāli izstrādās galda spēles “Vides erudīts” un kādu no trīs galvenajām balvām skolēnu pārstāvētajām skolām: 1. vieta – brauciens uz Tartu (līdz 50 personām); 2. vieta un 3. vieta – dāvanu karte 100 EUR vērtībā.

         

Spēle “Vides erudīts” tiks filmēta un pārraidīta arī televīzijas ekrānos - no 7. oktobra līdz 18. novembrim kanālā Re:TV.

         

Interesentiem ir iespēja arī klātienē vērot spēles posmus plkst. 11.00., 13.00 un 15.00. Ierašanās 20 minūtes pirms spēles sākuma.

         

Raidījumu ciklu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

 

 

Partneri:

     

 

         

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.