07.03.2016
Valkas ģimnāzijas elektronikas pulciņa dalībnieki startē sacensībās

Valkas ģimnāzijas elektronikas pulciņa skolēniem 20.un 27. februāris bija notikumiem bagāts.

 

Tā bija dalība tradicionālajā Lego robotikas  FLL turnīrā Cēsīs 20.februārī, kur robota spēles Trash Trek  laukumā bija jāveic uzdevums un jāsagatavo projekts, kā arī tika novērtēts kopējais komandas sniegums. Komandā  piedalījās 10.klases skolēni Dairis Szostaks, Agnis Adienis, Elvis Šeļevskis  8.klases skolēns Agris Tukišs.   Informācija par sacensībām pieejama  fll.robotiem.lv . Šajās sacensībās komanda piedalījās  ar nesen pulciņam  iegādāto Lego robotu EV3. Viena mēneša laikā  bija jāiepazīst robota uzbūve un jāpaspēj izveidot darbotiesspējīgi mehānismi uzdevuma veikšanai spēles laukumā. Dairim, kurš darbojās ar robota programmēšanu, tas bija nopietns uzdevums, bet lieti noderēja iepriekšējos gados gūtā pieredze. Arī pārējiem pulciņa dalībniekiem izdevās pastrādāt ar jauno programmatūru.

 

Savukārt Siguldas robotu kausā 27.februārī skolēni bija pirmoreiz. Kristaps Āboliņš no 9.klases  bija sagatavojies mini sumo robotu cīņām, tiesa gan vēl nācās iepazīt dažādas robota darbības nianses, laiks bija jāvelta programmas uzlabošanai un sensoru noregulēšanai atbilstoši atšķirīgajiem cīņas laukumiem. Šajā kategorijā skolēni piedalījās ar vienu no LETERA dāvātajiem  komplektiem Sumoboy. Otrs robots Arduino micro kļūdas dēļ uz brīdi bija jānoliek malā.

 

Agris Tukišs un Vilhelms Bavins  bija sagatavojušies  Lego sumo robotu cīņām, kā arī bija gatavi īsā laikā uz vietas uzbūvēt NXT robotu, kā tas bija rakstīts sacensību nolikumā, taču lieti noderēja jau iepriekš izveidotā konstrukcija. Viņiem nācās cīnīties ar bieži vien daudzkārt pārākajiem EV3 robotiem, tādēļ šoreiz ar godalgotajām vietām lepoties nevaram, bet nozīmīga bija gūtā pieredze un interesanti pavadītais laiks. Paldies visiem atbalstītājiem!

 

Elektronikas pulciņa vadītājs Valdis Jerums

Valkas ģimnāzijas robotikas pulciņa dalībnieki sacensībās
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.