20.09.2017
Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 3.klašu dalība dabaszinību projektā Kartupelis 2017

Projektā Kartupelis 2017 piedalījās Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 3.a un 3.b klases skolēni. Pavisam trīs komandas-  Zaļie pirkstiņi, Kartupeļa zieds un Mārītes. Katrā komandā apvienojās pieci domubiedri. Dalībniekiem bija jāpadomā par noformējumu, komandas vimpeli un moto.

 

13.maijā komandas no visas Latvijas sapulcējās Alojā. Notika gājiens, atklāšana, katrs dalībnieks iestādīja podā kartupeli, notika dažādas prāta spēles un stafetes par un ar kartupeļiem. Žūrijas komisija izvērtēja vimpeļus un moto, rezultātus stafetēs. Komanda Kartupeļa zieds ieguva vienu no trim galvenajām balvām par komandas noformējumu. Balvā-  grozs ar SIA Aloja- Starkelsen produkciju. Diena pagāja aktīvi, darbīgi, garšīgi, jo noslēgumā varējām nogaršot dažādus želeju veidus.

 

Vasarā podam ar kartupeli vajadzēja atrast labāko,  saulaināko vietu, aplaistīt, aprušināt, parunāties, pats galvenais- veikt vērojumus, mērījumus un pierakstus. To visu fiksēt foto un iesūtīt komandas kapteinim- skolotājai.

 

No iesūtītajiem foto un vērojumu pierakstiem komandu kapteiņiem vajadzēja izveidot prezentāciju par veikto darbu vasarā. Komandas veidoja arī plakātus.

 

15.septembrī ar kartupeļu podiem un plakātiem atkal devāmies uz Aloju „rakt kartupeļus”. Ar nepacietību gaidījām, kāda tad būs raža! Pats interesantākais brīdis- podu izbēršana un kartupeļu savākšana. Tad tik atklājās, kāda katram raža! Tiesneši rūpīgi skaitīja, svēra, izvērtēja lielāko kartupeli, katra dalībnieka rezultāti tika ierakstīti tabulā, pēc tam saskaitīts visas komandas veikums kopā. Bija gan prieki, gan vilšanās, bet darba rezultāti jau vienmēr ir atkarīgi no ieguldītā darba, centības! Darbā netraucēja pat lietus! 3.b klases komanda Mārītes ieguva balvu par 2.vietu nominācijā - Lielākais kartupeļu skaits (komandai kopā bija 78 kartupeļi- lieli un mazi). Balva vērtīga- portatīvā  skaņas sistēma, kas noderēs pasākumos, klases vakaros. Ļoti patika ekskursija uz SIA Aloja-Starkelsen kartupeļu cietes ražošanas rūpnīcu, kurā  iepazināmies ar ražošanas procesu no brīža, kad atvesta kartupeļu krava, un līdz brīdim, kad maisā iepilda saražoto cieti. Sporta zālē notika dažādas sporta aktivitātes, diskotēka, skolotājiem- domu apmaiņa. Visi kā viens nolēmām- projekts jāturpina! Izvērtējot projekta darbu klasē, secinājām, ka visgaidītākais brīdis ir bijis podu izbēršana, svēršana, skaitīšana. Beidzot ir iespēja redzēt sava darba rezultātu!  Patika arī ekskursija. Paticis viss! Pārrunājām, ka rezultāti būtu vēl labāki, ja visi komandas dalībnieki vasarā  būtu strādājuši rūpīgi, atbildīgāk veikuši vērojumus. Pavisam projektā piedalījās 175 skolēni no 25 skolām.

 

Sakām paldies dalībnieku vecākiem, kuri palīdzēja kartupeļu audzēšanā!

 

 

 

 

Informāciju apkopoja:

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolotāja

Gunta Aire

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.