01.09.2021
Valkas novada pašvaldība palielina atalgojumu pirmsskolu pedagogiem

26. augusta Valkas novada pašvaldības domes sēdē, vienbalsīgi tika pieņemts lēmums palielināt atalgojumu pašvaldības finansētājiem pedagogiem, pirmsskolas izglītības iestāžu skolotājiem, pirmsskolas skolotāja palīgiem (auklēm) un iestāžu vadītājiem atbilstoši Ministru kabineta noteiktajām pedagogu darba algas zemākajām likmēm.

 

Novadā pašvaldība finansē 55 pedagogu slodzes, tajā skaitā 6 iestāžu administrācijas darbinieki, 29 pirmsskolas pedagogu slodzes un 22,5 pirmsskolas skolotāja palīgu slodzes.

 

No 1.septembra algas likmes paaugstinājums pedagogam ir 40 eiro, pirmsskolas pedagogam 82 eiro, jo ir vienādotas vienas darba stundas izmaksas. Vidēji vienam darbiniekam algas likme palielināta par 60 eiro mēnesī, un kopumā algas likmes paaugstināšanai 2021. gada 4 mēnešiem (septembris – decembris) pašvaldības budžetā būs nepieciešams papildfinansējums 31 529 eiro apmērā.

 

“Novada pašvaldības budžeta iespējas ir ļoti ierobežotas, bet uzskatījām, ka šim algu palielinājumam ir jābūt. Mums ir tiešām lieliski darbinieki, kuri ar sirdi un dvēseli strādā bērnu labā, līdz ar to papildus finansiālie līdzekļi tika atrasti,” komentē Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. “Protams, turpināsim rūpēties, lai arī perspektīvā uzlabotu izglītības iestāžu materiālo bāzi un darba apstākļus darbiniekiem.”

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.