16.03.2015
Valkas pamatskolā lasīs lekciju

Pateicoties modernajām tehnoloģijām mēs varam būt pieejami 24 stundas diennaktī. Internetā varam sazināties ar draugiem, iepirkties, izklaidēties, mācīties un strādāt, apmaksāt rēķinus un veikt citas būtiskas darbības. Vienmēr esam sasniedzami un sociāli aktīvi neizejot no mājām.

 

Taču Digitālā ēra mūs padarījusi  neaizsargātus  no tiešsaistes blaknēm - mūsu dati ir pieejami internetā, tos nododam tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem. Kā uzsver eksperti, daudzi nav aizdomājušies, ka arī lejupielādējot aplikācijas, diezgan brīvi dodam pieeju savas mobilās ierīces datiem.

 

Saskaņā ar beidzamajām aptaujām 74% eiropiešu uzskata, ka personas datu izpaušana ir neizbēgama mūsdienu dzīves sastāvdaļa, vienlaikus raizējoties, ka savus datus nākas izpaust pārāk bieži. Ikdienā savu datu drošību mēdzam uztvert kā pašsaprotamu, tomēr arī Latvijas iedzīvotāju privātums un finanses aizvien biežāk cieš datu aizsardzības pārkāpumu dēļ.

 

Pirmais un galvenais  ir katram pašam būt apdomīgam un neizpaust savus privātos datus. Mums ir  tiesības, lai tiktu respektēts mūsu privātums  arī virtuālajā vidē, un mēs katrs vēlamies būt drošs, ka kāda trešā persona nespekulēs ar mūsu informāciju.

 

25. martā plkst. 1500 (E-prasmju nedēļas laikā) Valkas pamatskolā ar lekciju un diskusiju viesosies Eiropas Parlamenta Informācijas biroja (EPIB) Latvijā sabiedrisko attiecību pārstāve Dace Skadiņa un EPIB stažieris Emils Dombrovskis. Nodarbībā tiks runāts  par:

-  EP aktualitātes: Datu aizsardzības reformas virzība

-  Kas ir profilētāji? Vai dati ir prece?

-  Kāpēc svarīgi sargāt savus datus? Kā tos pasargāt?

-  Kur meklēt informāciju par datu aizsardzības tēmu?

 

Interesenti gaidīti uz bezmaksas pasākumu 25. martā Valkas pamatskolā, Ausekļa ielā 5

 

Kontaktpersona Valkas novada centrālajā bibliotēkā Eiropas Savienības Informācijas punkta (ESIP) koordinatore Gunita Gendrjuka. Tālr. 64723672

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.