29.04.2014
Valkas pamatskola piedalās kustībā

No 14.-16. aprīlim Valkas pamatskola piedalījās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas organizētajā kustībā  „Draudzīga skola”. Kustības misija - pilnveidot skolas psihosociālo vidi, lai attiecības starp bērniem, vecākiem, skolotājiem un skolas administrāciju tiktu balstītas savstarpējā cieņā un sadarbībā. Notika vienojošo pasākumu nedēļa: Darbojies! Iepazīsti! Radi! Fantazē!

 

Modes parāde “Joks uz mēles!”

Skolā notika modes parāde “Joks uz mēles”, kurā tika demonstrēti dažādu stilu tērpi un aksesuāri, kuros ieguldīts gan darbs, gan mīlestība, gan izdoma. Katra klase izlozēja modes skates tematu, kurš bija jāpasniedz ar attiecīgu komentāru un pieskaņotu mūziku. Modes parādei sagatavoti tērpi pirmsskolniekiem, pusaudžiem, opjiem un omēm, romatiskam vakaram , kino un rokkoncerta apmaklējumam, pat hipiju un kabarē ballītei Tā kā mode ir cieši saistīta ar teātri, tad pasākumu atklāja BJC teātra izrāde “Dulla diena” Modes parāde noslēdzās ar kopīgu foto.

 

Lasīšanas veicināšanas pasākums  “Lasi ar Zvaigzni!”

Valkas pamatskolā  ir aizsākusies jauna tradīcija, kas attīsta lasīšanas kultūru, vairo lasītprasmi un lasītprieku. Lasīšana ir interesantāka, ja tajā piedalās īpašs, populārs cilvēks. Skolā par “Zvaigznēm” tika izvēlētas: sporta skolotājs G. Švecs, skolas pašpārvaldes līdere M. Podniece un BJC metodiķe E. Kačevska. Katrai zvaigznei pievienojās 6 lasītāji no 5.- 9.klases. Konkurss notika 3 kārtās: Pirmajā tikšanās reizē dalībnieki iepazinās, saņēma dāvanā nozīmītes „Lasi ar zvaigzni” un  izvēlēto grāmatu  komplektu. Katras komandas uzdevums bija kopīgi izlasīt vienu grāmatu : I.Ķestere „ Skolas spoks”, D. Ozoliņa „ Atmaskot direktori” un A. Lindgrēne  „ Ronja – laupītāja meita”. Otrajā tikšanās reizē komandas pārrunāja izlasīto un plānoja  grāmatas prezentāciju noslēguma pasākumam, pārrunāja grāmatas saturu, iepazīstināja ar galvenajiem varoņiem un atklāja interesantākos notikumus. Konkursa noslēgums notika skolas zālē, kad katra  komanda sagatavoja priekšnesumu par izlasīto grāmatu: prezentācija un lasījumi. Lasīšanas  konkurss ir izdevies, jo grāmata vienmēr  rada draudzību! Lai mums visiem izdodas saprast grāmatas un  iepazīt sevi !

 

Sporta diena kopā ar vecākiem “Lieldienas gaidot!”

Skolā notika tradicionālā sporta diena, kurā piedalījās  ne tikai skolēni, bet arī viņu vecāki un skolotāji. Tā kā  sporta diena tika saistīta ar Lieldienām, tad  visi tika aicināti ierasties “zaķa kostīmā”. Sporta diena iesākās ar vingrošanu, tālāk sekoja dažādas jautrības stafetes – riepu ripināšana, mešana mērķī, ķerras stumšana, piramīdas celšana, riņķu mešana u.c. aktivitātes. Pasākums noslēdzās ar “Zaķu skrējienu”, kurā varēja piedalīties gan lieli, gan mazi “zaķēni”.

 

Talka “Sāc ar savu skolu!”

26.aprīlī pamatskolā notika liela rosība - talkas diena.  Uz talku bija ieradusies visa lielā skolas saime. Saulains laiks, čakli talcinieki un cītīgs darbs dienas garumā palīdzēja sakopt skolas apkārtējo vidi, lai tā kļūtu tīrāka un pievilcīgāka gan pašiem audzēkņiem , gan darbiniekiem. Katrs talcinieks pēc labi padarīta darba varēja paēst siltu zupu. Paldies visai skolas saimei  par atsaucību un aktīvu darbošanos skolas organizētajos  pasākumos!

 

Informāciju sagatavoja Sintija Podniece Foto - Ziedonis Pētersons

zvaigzne
Sporta diena kopā ar vecākiem “Lieldienas gaidot!” Valkas pamatskolā
Talka “Sāc ar savu skolu!” Valkas pamatskolā
Modes parāde “Joks uz mēles!” Valkas pamatskolā
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.