04.07.2014
213.vienības jaunsargi dosies uz nometni

No 7. līdz 13.jūlijam 17 Valkas novada jaunieši – jaunsargi dosies uz vasaras nometni “Kur skolnieku rotas karogs plīvo”. Nometnes mērķis ir nodrošināt jauniešu lietderīgu brīvā laika izmantošanu un attīstīt fizisko sagatavotību, kā arī paplašināt redzējumu par specifiskām zināšanām un prasmēm.

 

Nometne notiks Valkas novada teritorijā, mežā pie Gaujas. 213.vienības instruktors Ritvars Leitens stāsta, ka katrs jaunsargs iepriekš varēja izvēlēties kādos apstākļos pavadīs laiku nometnē – iesācēja līmenī vai grūtākajā. Pirmajiem dzīvošana būs teltīs, bet otrajiem – zem klajas debess.

 

Nometnes laikā ieplānotas ļoti dažādas, pamācošas un interesantas nodarbības. Jaunsargi atcerēsies iemaņas, kādas apguvuši 3 gadu laikā, darbojoties vienībā – tie ir dažādi tūrisma elementi, kurus būtiski zināt ir ne tikai jaunsargiem, bet jebkuram  jaunietim. Būs iespēja uzlabot kaujas individuālās iemaņas, piemēram, šaušanā ar loku. Sadarbībā ar ugunsdzēsības un glābšanas dienestu jaunsargi varēs uzzināt un praktiski apgūt ugunsdrošības noteikumus, piedalīties glābšanas operācijās. Tāpat paredzētas nodarbības alpīnismā, arborismā, ugunsdzēšanā, pat ķīlnieku atbrīvošanā.

 

Lai pavadītais laiks nometnē noritētu bez lieliem pārpratumiem un nelāgiem strapgadījumiem, ir izstrādāti stingri noteikumi, kas būs jāievēro jaunajiem sargiem. Par noteikumu pārkāpumu jaunieši nekavējoties tiks sūtīti mājās.

 

Informāciju sagatavoja Gundega Veinberga

213.vienības jaunsargu apmācības nometnē
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.