07.05.2015
„Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015” notiks Valkā

10.aprīlī sākās CSDD ikgadējā konkursa - sacensību jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015” Vislatvijas maratons. Piektdien, 8.maijā, šīs sacensības norisināsies Valkā, plkst. 11:00 Valkas pamatskolā. Tajās var piedalīties skolu komandas Valkas, Strenču un Smiltenes novada. Pirmās kārtas reģionālās sacensības 32 dažādās Latvijas pilsētās norisināsies līdz pat 27.maijam un tajās var pieteikties 2003.-2005.gadā dzimušie skolēni.

 

Jau 22.gadu CSDD organizē Latvijas skolēniem īpašas sacensības, kuru mērķis ir uzlabot zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā. Visiem dalībniekiem būs jādemonstrē savas teorētiskās un praktiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmā palīdzība, jāpārzina velosipēda tehniskā uzbūve, kā arī jāveic dažādi praktiskie uzdevumi velosipēda vadīšanā.

Kā ierasts, sacensības norisināsies trīs kārtās, pirmās no tām, kopskaitā – 32, notiks dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Tuvākie mači paredzēti:

-        pirmdien, 11.maijā, plkst. 11:00, Balvu pilsētas ģimnāzijā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Baltinavas, Balvu, Viļakas un Rugāju novada;

-        otrdien, 12.maijā, plkst. 11:00, Alūksnes sākumskolā, piedalīsies skolu komandas no Apes un Alūksnes novada;

-        trešdien, 13.maijā, plkst. 11:00, Ogres stadionā, piedalīsies skolu komandas no Lielvārdes, Ķeguma, Ogres un Ikšķiles novada;

-        ceturtdien, 14.maijā, plkst. 11:00,  Rīgas Motormuzeja Bauskas filiālē, piedalīties aicinātas komandas no Iecavas, Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novada skolām;

-        piektdien, 15.maijā,  plkst. 11:00, Valmieras pamatskolā, piealīties aicinātas skolas no Mazsalacas, Rūjienas, Burtnieku, Kocēnu, Beverīnas un Naukšēnu novada, kā arī Valmieras pilsētas.

Sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls, paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās un kurās ir trīs puiši un trīs meitenes. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim un tajās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda, kura pretendēs arī uz labākās komandas titulu visā Eiropā.

 

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.-2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

 

Sīkāka informācija par pasākumu CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības rīko biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).

Informāciju sagatavoja:                                     

Elīna Gārbena

E-pasts: elina[uz]stipriem[punkts]lv

Mob. tel. +371 26135134

Sīkāka informācija par pasākumu, rakstot uz e-pastu velo[uz]parstipru[punkts]lv

   

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.