07.04.2015
Kļūsti par Eiropas ekspertu un iegūsti vērtīgas balvas

 Šis gads Latvijai Eiropas Savienībā ir īpašs, jo tā pirmo pusi aizvadām kā Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts. Mudinot Latvijas iedzīvotājus, īpaši skolēnus, būt zinošiem un kompetentiem jautājumos par Eiropas Savienības aktualitātēm un citiem nozīmīgiem tematiem, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu interesentu šā gada 8. maijā piedalīties „Eiropas eksāmenā”, ko tiešsaistē varēs kārtotwww.esmaja.lv.

 

Jau tuvākajā laikā ikviens varēs sagatavoties „Eiropas eksāmenam,” iepazīstoties ar mācību materiāliem, kas no 1.aprīļa būs pieejami mājas lapā www.esmaja.lv un portālā www.e-klase.lv. Mācību materiālos ir iekļauta informācija par Eiropas Savienības vēsturi, eirozonas izveidi, Latvijas dalību Eiropas Savienībā u.c. nozīmīgām tēmām. Turklāt šogad mācību materiāls tiks papildināts ar divām jaunām prezentācijām – par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē un Eiropas gadu attīstībai. Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu interesentu iepazīt Eiropas Savienību un kļūt par Eiropas ekspertu, kārtojot „Eiropas eksāmenu”.

 

Piedaloties „Eiropas eksāmenā”, dalībnieki varēs iegūt vērtīgas balvas. Trīs vecuma grupās erudītākajiem skolēniem – 1.vietas ieguvējiem tiks dāvāts ceļojums, 2. vietas ieguvēji balvā saņems datorus, bet tie, kas ieņems 3. vietu, iegūs planšetdatorus. Tikmēr sešiem erudītākās skolas skolotājiem būs iespēja doties divu dienu ekskursijā uz Tallinu, lai paplašinātu savu profesionālo zināšanu loku un uzkrātu spēkus tālākam darbam. Jāpiebilst, ka planšetdators tiks dāvināts arī tam Latvijas iedzīvotājam, kurš, kārtojot eksāmenu, apliecinās vislabākās zināšanas par Eiropas Savienību.

 

„Eiropas eksāmens” Latvijā norisinās jau otro gadu. Pērn tajā piedalījās skolēni no 283 skolām, kopā ar pieaugušajiem - turpat 3 000 Latvijas iedzīvotāju kārtoja eksāmenu. Eksāmena dalībnieki varēja pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienības vēsturi, attīstību, vienoto tirgu un valūtu, kā arī citiem Eiropas valstu saimei būtiskiem jautājumiem. Galveno balvu – ceļojumu uz Eiropas Savienības „sirdi” Briseli - ieguva seši skolēni. Ceļojuma laikā jaunieši iepazinās ar Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisiju darbu, kā arī aplūkoja Briseles slavenākos tūrisma objektus. Savukārt erudītākās skolas titulu un septiņus planšetdatorus saņēma Valmieras Valsts ģimnāzija, kuras skolēni īpaši aktīvi piedalījās eksāmenā un guva tajā augstus rezultātus. Tāpat planšetdators tika izlozēts arī citu eksāmenu kārtojušo interesentu vidū, kuri skolas gaitas jau bija pabeiguši.

 

 Papildu informācija:

Liene Reine-Miteva EKP Komunikācijas nodaļa liene[punkts]reine[uz]ec[punkts]europa[punkts]eu Tālr.: +371 67 085 416, Mob.tālr.: +371 26 606 109

Ieva Kārkliņa SIA „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” Mob. tālr.: + 371 26 006 017 Tālr.: +371 67 812 241 E-pasts: i[punkts]karklina[uz]prae[punkts]lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.