29.05.2014
Kopā ar zviedriem izzina jauniešu problēmas

Valkas Jauniešu domes dalībnieces Krista Burkēvica un Džineta Zariņa no 23.līdz 26.maijam viesojās Zviedrijā, Gēteborgā. Tur norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona projekta “Jaunieši un Demokrātija” aktivitāte, kas īstenota caur programmu “Jaunatne Darbībā”.

 

Projektā piedalījās latviešu un zviedru jaunieši, kopskaitā 40 cilvēki. Trīs dienu laikā tika apzinātas un apspriestas aktuālās jauniešu problēmas, meklēti to risinājumi. Jaunieši kopīgi diskutēja par jauniešu centriem un to nozīmi. Tika runāts arī par Eiropas Savienības Parlamenta vēlēšanām. Pasākuma programmā bija diskusijas, darbnīcas, kā arī  citas aktivitātes, piemēram, pilsētas apskate un brauciens ar laivu.

 

Meitenēm tika dota iespēja arī apmeklēt vietējos jauniešu centrus un diskutēt par jauniešu kontaktu ar vietējo varu. Tika izdarīts secinājums, ka Valkā pašvaldība vairāk ņem vērā jauniešus kā apmeklētajā Zviedrijas pilsētā.

 

Projekta turpinājumā vasarā notiks gatavošanās zviedru jauniešu vizītei Latvijā (17.-19.oktobrī), kad tiks turpinātas saruns par jauniešu aktuālajām problēmām.

 

Vilmārs Vesingi, Jaunatnes brīvā laika organizators, Valkas Jauniešu domes prezidents

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.