05.04.2017
LAD aicina skolēnus izstrādāt programmu “Augļi skolai” un “Skolas piens” logo un devīzi

Lauku atbalsta dienests un Zemkopības ministrija aicina visus Latvijas skolēnus, kuri ir vecumā no 6 līdz 14 gadiem piedalīties konkursā un izstrādāt vienotu logo un vienotu devīzi programmām “Augļi skolai” un “Skolas piens”. Izstrādātais logo un devīze tiks ievietoti mājaslapā www.piensaugliskolai.lv un turpmāk izmantoti, lai popularizētu skolu programmas gan Latvijā, gan citās valstīs. Konkursa galvenā balva, ko saņems labākā logo un devīzes autori, ir planšetdators. Plašāka nosacījumi dalībai konkursā ir lasāmi konkursa nolikumā.

 

No šodienas, 5.aprīļa, darbu uzsāk arī īpaša programmu “Augļi skolai” un “Skolas piens” mājaslapa www.piensaugliskolai.lv, par kuras satura veidotāju ir aicināts iesaistīties ikviens interesents – bērni un jaunieši, skolotāji, skolēni un visi citi interesenti. Lapā tiks ieveidota gan pieredze, kā skolām klājas, piedaloties skolu programmās, gan informācija, cik aktīvi piena dzērāji un augļu un dārzeņu ēdāji ir skolēni, kāda loma ir veselīgiem ēšanas paradumiem katra cilvēka veselības nodrošināšanā.

 

LAD atgādina, ka katru mācību gadu noteikta vecuma skolēni bezmaksas var dzert skolās pienu, kā arī saņemt augļu un dārzeņu porcijas. Šāda programma darbojas visās Eiropas Savienības valstīs, lai veicinātu veselīgus uztura paradumus, ievērotu sabalansētu diētu skolēnu vidū, palielinātu piena, augļu un dārzeņu un nākotnē samazinātu veselības aprūpes izmaksas aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimību dēļ. Eiropas Komisijas programmas “Skolas piens” un „Augļi skolai” ir veids, kā dalībvalstis, izmantojot savus un Eiropas Savienības budžeta līdzekļus, var nodrošināt skolēniem bezmaksas pienu, augļus un dārzeņus.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Ilgaža
Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Tālrunis: 67027830, 67027384, E-pasts: kristine[punkts]ilgaza[uz]lad[punkts]gov[punkts]lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.