10.09.2021
No 14. līdz 16. oktobrim visā Eiropā notiks Erasmus dienas 2021 (#ErasmusDays)

No 14. līdz 16. oktobrim visā Eiropā un ārpus tās tiks svinētas Erasmus dienas 2021 (#ErasmusDays). Svinības būs vērstas uz jaunās Eiropas Savienības (ES) programmas “Erasmus+” 2021. – 2027. gada mērķiem, kā arī iekļaušanas, vides aizsardzības, digitālās transformācijas un līdzdalības demokrātiskajā dzīvē tēmām. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus būt aktīviem un piedalīties tiešsaistes un klātienes pasākumos, bet darbā ar jaunatni iesaistītos apmeklēt JSPA starptautisko konferenci. 

 

Trīs dienu garumā dažādos #ErasmusDays pasākumos un aktivitātēs jaunieši un jaunatnes jomā iesaistītie visā Eiropā, tostarp arī Latvijā, runās par Eiropas vērtībām, mobilitātes ieguvumiem un programmas “Erasmus+” projektu iespējām un ietekmi, informējot par sasniegumiem ikvienu iedzīvotāju, uzņēmēju un politikas veidotāju. Pērn Erasmus dienu ietvaros kopumā tika organizēti 5 024 pasākumi 84 valstīs.

 

Jau 9. oktobrī nodibinājums “Baltijas Reģionālais fonds” sadarbībā ar Rīgas jauniešu centru “Kaņieris” un Klubs „Māja” rīkos pasākumu "Speed-friending Eiropas gaumē", kura laikā jauniešiem būs iespēja neformālā gaisotnē tikties ar vienaudžiem no dažādām valstīm, ES programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” dalībniekiem, dalīties un uzzināt citu jauniešu stāstus par dalību kādā no Eiropas piedāvātajām programmām.

 

Savukārt, 14. oktobrī notiks JSPA starptautiskā konference "Nākamais solis darbā ar jaunatni", kur jaunatnes jomas pārstāvji runās par zaļu un ilgtspējīgu projektu īstenošanu, digitālo darbu ar jaunatni, sociālo iekļaušanu un līdzdalības veicināšanu.

 

Bet 16. oktobrī nodibinājums “Baltijas Reģionālais fonds” sadarbībā ar jauniešu organizāciju “3D Friends” apvienos brīvprātīgā darba veicējus un jauniešus no Rīgas, lai izspēlētu “Erasmus+” jauniešu starptautiskās apmaiņas simulāciju, piedāvājot pasākuma dalībniekiem iepazīt pieredzi, kuru var gūt īstas jauniešu starptautiskās apmaiņas laikā, piedzīvojot dažādas kultūras, grupu dinamiku un kvalitatīvu apmaiņas pieredzes novērtēšanu. 

 

Visus Erasmus dienu pasākumus iespējams redzēt interaktīvā kartē tīmekļa vietnē www.erasmusdays.eu .

 

Organizācijām – joprojām iespēja pietikt savu Erasmus dienu pasākumu

#ErasmusDays ir aicinātas piedalīties programmas “Erasmus+” dalīborganizācijas (izglītības un apmācības iestādes, uzņēmumi, pētniecības centri, nodarbinātības aģentūras, organizācijas, NVO, jaunatnes centri utt.), plānoto pasākumu reģistrējot īpašā tīmekļa vietnē www.erasmusdays.eu, bet komunikācijai sociālajos tīklos izmantojot mirkļbirku #ErasmusDays. Katra organizācija var izvēlēties sev piemērotāko tematu, kā arī svinību veidu organizēt mācības, konkursus, aktivitātes klātienē, sociālajos tīklos vai citās tiešsaistes platformās.

 

Detalizēta informācija par Erasmus dienām pieejama JSPA tīmekļa vietnes sadaļā Erasmus dienas 2021, kā arī www.erasmusdays.eu.

 

Par “Erasmus+” jaunatnes programmu

“Erasmus+” jaunatnes programmas jaunais periods ilgst no 2021. –  2027. gadam. Tas ir turpinājums iepriekšējam “Erasmus+:Jaunatne darbībā” posmam, kas ilga no 2014. līdz 2020. gadam. Programmas “Erasmus+” ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus.

 

Programmā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ir iespējams īstenot projektus 2. pamatdarbībās - “Mācību mobilitāte jaunatnes jomā” un “Partnerības sadarbībai”.

 

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā „Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem – www.erasmuspluss.lv.

 


Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

 

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem Eurodesk, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.

 


Informāciju sagatavoja:
Laura Bringina
JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.