02.07.2014
Noslēgusies projekta ''Dodiet grožus jaunatnei!'' vasaras nometne

Jūnija beigās Igaunijā, Nakatu Tūrisma fermā netālu no Valgas bija sapulcējušies Valkas, Valgas un 6 Valgas apriņķa pašvaldību jaunieši, lai kopīgi izzinātu vairāk par pašvaldību uzbūvi, funkcijām un jauniešu vietu tajā. Nometnē tika runāts arī par jauniešu iespējām līdzdarboties sabiedriskajās aktivitātēs un jauniešu organizācijās. Nometne tika atklāta ar svinīgu karoga pacelšanu, kurā piedalījās arī Valkas un Valgas mēri - Vents Armands Krauklis un Kalevs Herks. Pašvaldību vadītāji jauniešus uzrunāja, mudinot aktīvi līdzdarboties un domāt par savu ieguldījumu, veidojot sabiedrisko dzīvi apkārtnē.

 

Pirmajā nometnes dienā jaunieši viens otru iepazina, spēlējot dažādas spēles. Dienu noslēdza grupu diskusijas par dažādām pilsoniskās sabiedrības aktivitātēm (vēlēšanām, protestu akciju veidošanu, savu ideju virzīšanu pašvaldībā) un to lietderību.

 

Otrā diena iesākās ar kopīgu kanoe laivu braucienu. Pēcpusdienā jaunieši izzināja Latvijas un Igaunijas pašvaldību uzbūvi, tām dotos uzdevumus un kā šīs sistēmas atšķiras abās valstīs. Tika runāts arī par aktīvas līdzdalības iespējām Valkas un Valgas apkārtnē. Vakarā norisinājās interesanta simulācijas spēle, kad jauniešiem, sadaloties grupās, bija jāiejūtas kādas sabiedriskās grupas lomā. Spēlē tika dots uzdevums pēc iespējas labāk izmantot dotos līdzekļus vecas mājas renovēšanai Valgā, aizstāvot savas grupas intereses. Vairāki jaunieši atzina, ka šī bija interesantākā nometnes izglītojošā aktivitāte, jo varēja labi izsmieties un reizē mācīties argumentēt un aizstāvēt savu viedokli.

 

Pēdējā nometnes dienā jaunieši apkopoja paveikto un vēlāk devās uz vietējā ciema centru, kur iepazinās ar brīvprātīgo ugunsdzēsēju depo. Pavadītais laiks šajā nometnē jauniešiem ne tikai palīdzēja izprast savu lomu pašvaldības dzīvē, bet arī satuvināja Valkas un Valgas jauniešus, rosinot turpmāk uzsākt citas kopīgas aktivitātes. Projekta ietvaros rudenī norisināsies vēl viena aktivitāte, kad jaunieši atkal tiks aicināti tikties ar vietējo pašvaldību vadītājiem. Vilmārs Vesingi, Valkas novada domes Jaunatnes brīvā laika organizators, Valkas Jauniešu domes prezidents

 

Nometne jauniešiem
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.