08.12.2015
Svinīgajā ceremonijā “Gada brīvprātīgais 2015” piedalās arī Valkas novads

Sestdien, 5. decembrī, svinīgajā ceremonijā tika godināti titula “Gada brīvprātīgais 2015” ieguvēji – brīvprātīgie no Amatas un Auces novada, Brocēniem, Burtnieku novada, Dagdas, Dobeles, Liepājas, Madonas un Rīgas.

 

Šogad titula ieguvēji ir Aija Utkina no Dagdas, kura Dagdas invalīdu biedrībā “Nema” vada deju nodarbības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām; aktīvs un vispusīgs jaunietis Artis Krists Mednis no Burtnieku novada, kurš izveidojis savu jauniešu biedrību “VirziensA”; rīdziniece Antoņida Šumilova, kura Rīgas sociālās aprūpes centros vada ķīniešu ārstnieciskās vingrošanas nodarbības; aktīva skolniece un nu jau arī Latvijas Jaunatnes padomes brīvprātīgā Krista Lubiņa no Rīgas; brīvprātīgais biedrībā “homo ecos” Sergejs Steļmahs, kurš Rīgas jauniešus rosina pievērsties vides aizsardzībai; liepājnieks Māris Kārkliņš, kurš atradis spēku piecelties pēc smagām traumām un tagad pats palīdz Neredzīgo biedrībā un citās organizācijās; meistars ar zelta rokām Zigmunds Zaļenko, kura veikumu novērtē visi Brocēnu iedzīvotāji; ilggadēja Latvijas Sarkanā krusta brīvprātīgā Sarmīte Lucaus no Dobeles; Vineta Lisikova – meitene ratiņkrēslā, kura jau 10 gadus vada rokdarbu nodarbības Auces invalīdu biedrībā “Māriņa”.

 

No nevalstisko organizāciju vidus īpašu atzinību izpelnījās jauniešu organizācija “Nītaureņi” no Amatas novada Nītaures, kas veidot aktīvu sabiedrisko ikdienu Nītaurē, un radošā apvienība jauniešiem “Trepes” no Rīgas, kas sniedz sociālu atbalstu jauniešiem gan brīvā laika organizēšanā, gan mācībās.
Savukārt brīvprātīgajiem draudzīgākās pašvaldības godu izpelnījusies Madonas novada pašvaldība, kura mērķtiecīgi koordinējusi un popularizējusi brīvprātīgo darbu novadā un iesaistījusi tajā jauniešus.

 

Valkas novads šajā godināšanā piedalījās pirmo reizi, izvirzot gan brīvprātīgā darba veicēju kultūras un sporta pasākumos, Valkas ģimnāzijas skolnieci – Montu Podnieci, gan arī pašu pašvaldību, kura atbalsta jauniešus un piedāvā brīvprātīgā darba iespējas dažādos novada pasākumos. Valkas novadā brīvprātīgā darba uzskaites sistēma uzsākta salīdzinoši nesen – no šā gada aprīļa.

 

Valkas novada pašvaldība un brīvprātīgā darba veicēja Monta Podniece ar pasta starpniecību no pasākuma organizatoriem saņems īpašus apliecinājumus par brīvprātīgā darba veikšanu un atbalstīšanu.

 

Pēc šī pasākuma gūtas vairākas labas atziņas un arī idejas, kā veicināt un aktivizēt brīvprātīgo darbu Valkas novadā.

 

“Brīvprātīgo kustībai ir vairāk nekā 100 gadus gara vēsture. Latvijā mērķtiecīgi un organizēti brīvprātīgais darbs tiek veicināts kopš 1998. gada, un pa šo laiku ir paveikts daudz. Šī kustība ir aptvērusi visas vecuma grupas, visus reģionus, savu laiku un sirdi tajā iegulda privātpersonas, šo kustību atbalsta un attīsta pašvaldības un nevalstiskās organizācijas. Apliecinājums tam ir arī šā gada brīvprātīgie, kuriem šodien, Starptautiskajā brīvprātīgo dienā, vēlamies pateikties īpaši,” atzīst Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa.

 

 Informācija no: http://www.izm.gov.lv/lv/aktualitates/1467-pazinoti-titula-gada-brivpratigais-2015-ieguveji

Foto: Kristīne Karole

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.