06.02.2017
Valcēnietis Arturs Klots – pirmais latvietis Pasaules čempions parabobslejā!

Vakar, 5. februārī, Latvijas parabobslejists, šā gada Eiropas čempions Arturs Klots kļuvis par 2017. gada Pasaules čempionu parabobslejā! Sanktmoricas trasē Šveicē četru braucienu summā Klots bija pārliecinoši labākais, savam šī gada Eiropas čempiona titulam pievienojot arī pasaules zeltu. Viņš ir pirmais latvietis, kam padevies šāds panākums.

         

Klots tuvāko sekotāju Loniju Bisonē no Kanādas apsteidza par sekundi un 43 simtdaļām. 3.vietā Korijs Maps no Lielbritānijas.

         

Pasaules čempionātā parabobslejā piedalījās 16 atlēti, kuri trasi veica vienvietīgos monobobos. Monobobi visi ir vienādi, bet, lai noskaidrotu, kurš brauks ar kurām kamanām, pirms starta notiek izloze. Parabobslejā starta iestūmienu nodrošina elektroniska iekārta, bet sportisti nodarbojas tikai ar kamanu vadīšanu. Kamanas Sanktmoricas trasē attīstīja ātrumu gandrīz līdz 130 km/h.

         

“Augsti rezultāti sasniedzami tikai ar gribasspēku, talantu un darbu. Pārvarot sevi. Sveicu Artūru Klotu un LBSF,” tviterī sportistu sveic Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

         

“Priecājamies un lepojamies par izcilo sniegumu Pasaules čempionātā parabobslejā! Taču vēl vairāk par zelta medaļu! Sakām paldies par parauga rādīšanu visiem tiem, kuriem liktenis uzlicis lielus pārbaudījumus un grūtības! Tā turpināt!” Valkas novada domes un iedzīvotāju vārdā Arturu sveic priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

         

Klots pērn pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļu, kamēr Brants kļuva par vicečempionu.

         

Septembrī Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) provizoriski apstiprināja parabobsleja iekļaušanu 2022. gada paraolimpisko spēļu programmā.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.