24.02.2017
Vidusskolēniem iespēja mācīties ASV, nostiprinot angļu valodas zināšanas

Mūsdienu sabiedrībā vienas no nepieciešamākajām prasmēm ir spēja saprasties ar dažādu tautu un kultūru pārstāvjiem, spēja adaptēties jaunā vidē, prasme komunicēt par dažādām tēmām. Lai to veiksmīgi izdarītu viens no būtiskiem apsvērumiem ir arī labas svešvalodu zināšanas. Bezpeļņas organizācija „„AFS Latvija” Starpkultūru programmas” valodas prasmju pilnveidošanai piedāvā vidusskolēniem iespēju doties mācību apmaiņas programmā uz Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV). „AFS Latvija” programmas koordinatore Inese Diebele uzsver, ka mācību programma ASV ir paredzēta motivētiem un mērķtiecīgiem skolēniem, lai piepildītu sapni par mācībām ārzemēs. Programma sniedz iespēju doties apmaiņas gadā uz ASV, mācīties vietējā valsts skolā un dzīvot vietējā ģimenē. Tā ir iespēja iegūt starpkultūru pieredzi, apgūt valodu, iemācīties dzīvot patstāvīgi, kā arī iegūt labus draugos no visas pasaules. „Viena no galvenajām priekšrocībām, dodoties mācīties uz ASV, ir tā, ka šeit ļoti labi var nostiprināt angļu valodas zināšanas. Kā zināms, angļu valoda ir viena no tām valodām, kuru izmantojam teju visā pasaulē, līdz ar to ļoti nozīmīgi ir to pārzināt. Jaunieši, kuri jau devušies uz angliski runājošām valstīm, piemēram, ASV vai Filipīnu Republiku, atzīst, ka tā ir bijusi tiešām vērtīga pieredze, un viena mācību gada laikā iegūtas spēcīgas valodu zināšanas,” teic I.Diebele. 

Pieteikties mācību programmai ASV iespējams līdz šī gada 1.martam, aizpildot pieteikuma anketu „AFS Latvija” mājas lapā www.afs.lv.Programmai pieteikties var ikviens vidusskolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem. Lai pieteiktos, kandidātiem vispirms jāaizpilda pieteikuma anketa www.afs.lv mājas lapā. Pēc tam jāaizpilda apmaiņas dalībnieka pieteikuma forma, kas tiek izsūtīta katram dalībniekam pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas mājas lapā. Jāuzsver, ka joprojām ir atvērta pieteikšanās arī citām „AFS Latvija” mācību apmaiņas programmām uz Eiropas un Dienvidamerikas valstīm. Plašāka informācija par programmām pieejama „AFS Latvija” mājas lapā. 

 

„AFS Latvija” ir bezpeļņas brīvprātīgo organizācija, kas nodrošina starpkultūru mācīšanās iespējas vidusskolēniem vairāk nekā 50 valstīs. Tā pārstāv starptautisko asociāciju „AFS Intercultural Programs”. Organizācija darbību Latvijā uzsāka 1990.gadā. 26 gadu laikā ar organizācijas palīdzību mācību apmaiņas programmās uz ārvalstīm devušies vairāk nekā 670 vidusskolēnu, savukārt Latvijā no citām valstīm uzņemti ap 890 jauniešu. AFS vispasaules tīklā ir vairāk nekā 60 partnervalstu. 


Papildu informācija:
„AFS Latvija” Starpkultūru programmas
Tālrunis: 26486456
E-pasts: zane[punkts]ievina[uz]afs[punkts]org 
www.afs.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.