08.03.2023
ATCELTS 28. aprīlī plānotais beļģu multiinstrumentālista Stan Nieuwenhuis koncerts

Informējam, ka 28. aprīlī plānotais beļģu multiinstrumentālista Stan Nieuwenhuis koncerts ATCELTS!

 

Piektdien, 28. aprīlī plkst. 19.30 J. Cimzes Valkas Mūzikas skolā uzstāsies beļģu mākslinieks Stan Nieuwenhuis (Stens Njūvenhuiss) ar  unikālu instrumentālo trompetes un elektronikas soloprojektu “Stann”.

 

Stan Nieuwenhuis ir godalgots komponists, izpildītājs un skaņu inženieris. Kā komponists viņš raksta skaņdarbus mākslas un dokumentālajām filmām, fanfarām un pūtēju orķestriem, kā arī saviem muzikālajiem instrumentāli elektroniskajiem projektiem.

 

Soloprojekts “Stann” ir daudzpusīgs instrumentāls trompetes/kornetes un elektronikas sajaukums, kuri viens otru papildina izpildījuma daudzveidībā un improvizācijās, rezultātā uzburot tēlainas skaņu ainavas. Tas ir muzikāliem iespaidiem bagāts, tehnisks un unikāls trompetes izpildījums, kur koncerta laikā sintēzes rezultātā pūtēju orķestra un džeza skanējuma saplūsme aizvedīs jūs ceļojumā, kur apstājas laiks.

 

S. Nieuwenhuis ir mūziķis ar holandiešu saknēm, uzaudzis Briselē un tagad dzīvo Antverpenē, Beļģijā. Astoņu gadu vecumā Stens sācis apgūt trompetes un klavierspēli. Turpinot muzikālo izglītību, Lemmensinstitūtā Beļģijas pilsētā Lēvenā ieguvis maģistra grādu trompetes spēlē, paralēli iemācoties muzicēt uz ģitāras un basģitāras. Stens spēlējis ar Beļģijas Nacionālo orķestri, Nīderlandes Nacionālo jauniešu orķestri, Orkest Der Lage Landen un European Youth Brassband 2005. Pēc klasiskās apmācības Lēvenā viņš pārcēlās uz Nīderlandi, pievērsās elektroniskajai mūzikai un ir studējis skaņu inženieriju SAE Institūtā Roterdamā.

 

Kā komponists es pastāvīgi vēroju pasauli, kurā dzīvojam. Visa mūzika, ko rakstu, ir krustojums no dažādiem stiliem, kurus iepazinu profesionāli izaugot. No pūtēju orķestra līdz popmūzikai, no klasiskās līdz elektroniskajai mūzikai. Šī daudzpusība mani raksturo kā komponistu,” tā sevi vērtē mākslinieks.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.