13.09.2021
Aicinām balsot par Kārķu pagastā augošo dižkoku konkursa “Eiropas gada koks Latvijā” finālā

Līdz 20. septembrim norisinās balsošana par Latvijas Mežu sertifikācijas padomes un Latvijas Meža īpašnieku biedrības rīkotā konkursa “Eiropas gada koks Latvijā” atlasītajiem fināla pretendentiem. Par vienu no konkursa finālistiem izraudzīta arī Kārķu pagastā pie Strautmaļu mājām augošā Strautmaļu liepa. Stāstu par šo ar senu vēsturi saistīto dižkoku konkursam pieteikusi Kārķu pagasta brīvā laika organizatore Sandra Pilskalne.

 

Konkursa finālā izraudzīti tikai desmit Latvijas dižkoki ar interesantāko stāstu. Fināla pretendenti publicēti tīmekļa vietnē www.eiropasgadakoks.lv. Konkursā uzvarēs koks, kurš saņems visvairāk balsu, tāpēc aicinām iedzīvotājus līdz 20. septembrim nobalsot par Strautmaļu liepu, un iepazīties ar tās stāstu.

 

Nobalsot iespējams konkursa tīmekļvietnē ŠEIT.

 

Konkursa mērķis “Eiropas gada koks Latvijā” ir veicināt iedzīvotāju interesi iesaistīties vietējā vides un kultūras mantojuma izzināšanā un saglabāšanā, rādīt piemēru citiem iedzīvotājiem izzinot vietējo vides un kultūras mantojumu, atklājot vērtības, kas piemīt nozīmīgiem kokiem, un iepazīstināt plašāku sabiedrību, tostarp arī ārpus Latvijas ar kokiem ar interesantu vēsturi, kā arī vietējām un Eiropas kultūras vērtībām.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.