06.09.2021
Valcēnieši spēlēs Starptautiskajā teātru festivālā Igaunijā Sillamē

No 10.-12. septembrim Igaunijā, Sillamē norisināsies 7. starptautiskais teātru festivāls „Vai Jūs mīlat? - 2021 ”. Uz šo festivālu ielūgts Valkas pilsētas teātris ar Nikolaja Gogoļa pasaku pieaugušajiem “Veclaiku muižnieki” iestudējumu.

 

Valcēnieši savu iestudējumu izrādīs Sillamē teātra “Teinetaevas” zālē (Kesk tn.24) 11. septembrī plkst.17.00.

 

Iestudējuma režisors un scenogrāfs – Aivars Ikšelis. Lomās: Evgenia Kozlova, Gunita Gendrjuka un Vilis Daņilovs.

 

Izrāde krievu valodā.

 

Uz festivālu Sillamē Valkas pilsētas teātra kolektīvs dosies 5 cilvēku sastāvā.

 

Šajā 7. starptautiskajā teātru festivālā „Vai Jūs mīlat? - 2021 ”. piedalīsies  teātru kolektīvi no Igaunijas, Latvijas un Krievijas.

 

Izrādes vērtēs starptautiska žūrijas komisija.

 

Nikolajs Gogolis (1809–1852) ir nozīmīgs ukraiņu izcelsmes krievu rakstnieks. Viņa literārā darbība tradicionāli tikusi saistīta ar reālismu, bet mūsdienās tā galvenokārt tiek aplūkota romantisma literatūras kontekstā.

Iepazinies ar savu elku Aleksandru Puškinu, viņš uzsāka aktīvāku literāro darbību, gūstot visnotaļ lielus panākumus, tos nostiprinot ar stāstu krājumu "Mirgoroda", kurā 1835. gadā ir nopublicēts stāsts “Veclaiku muižnieki”.

1848. gadā N.Gogolis nonāca lielā fanātiskā mācītāja Mateja Konstantinovska ietekmē un kļuva ļoti reliģiozs.

Valkas pilsētas teātrī šis ir otrais Nikolaja Gogoļa darba iestudējums, kas veltīts rakstnieka 210. gadu jubilejai.

Mūsu iestudējums veidots pēc stāsta “Veclaiku muižnieki” motīviem, kur divu laulāto dzīvesbiedru kopdzīve viņu ģimenes muižu pārvērtusi par veselu Visumu, kas pārpildīts ar mīlestību un rūpēm vienam par otru. Šajā muižā klētis vienmēr pārpildītas ar dabas veltēm, fajansa baltās krūzītes gaida ierodamies jaunus un jaunus viesus. Izrādes varoņi it kā lidinās savos sapņos, joko viens par otru, apspriež ģimenes sadzīvi. Viss uz skatuves norimst un zaudē savu apbrīnojamību, kad laiks, kas itin kā bija apstājies šajā idillē, sāk savu neapturamo skrējienu.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Aivars Ikšelis,

Valkas teātra režisors

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.