15.06.2021
Atzīmēta Valkas – Valgas 437.dzimšanas diena

No 11. līdz 13. jūnijam Valka-Valga atzīmēja savu 437. dzimšanas dienu. Lai arī katru gadu pilsētas svētkus Valkas un Valgas pašvaldības organizē kopīgi, šogad Latvijā un Igaunijā noteikto atšķirīgo epidemioloģisko drošības nosacījumu dēļ, svinīgās aktivitātes notika citādā formātā.

 

Šogad nenotika ierastais Valkas – Valgas Dvīņu pilsētas festivāls, tā vietā tika atzīmēta Valkas – Valgas 437.dzimšanas diena, kuras aktivitātes abās robežās pusēs Valkas un Valgas pašvaldības plānoja atsevišķi. Latvijas pusē pasākumi nenotika, tā vietā bija aktivitātes, kas ļāva iedzīvotājiem un viesiem izjust svētku sajūtu nepulcējoties vienkopus.

 

Piektdien, 11. jūnijā galvenā rosība norisinājās jaunajā Valgas – Valkas Dvīņu pilsētas centrā, kur interesentiem bija iespēja saņemt karti ar pieturvietām un uzdevumiem. Ģimenēm un mājsaimniecībām bija iespēja individuāli doties pastaigā pa Valku un Valgu, un iepazīt abu pilsētu interesantākos objektus. Tika izveidoti trīs dažāda garuma maršruti, lai dotu iespēju aktivitātē piedalīties gan jauna, gan veca gada gājuma cilvēkiem. Pēc sava izvēlētā maršruta izstaigāšanas, dalībnieki saņēma dzimšanas dienas tortes gabaliņu un svētku balonus.

 

Lai pastaigas laikā būtu iespēja veldzēt slāpes un uzņemt papildus enerģijas devu ar gardām uzkodām, pirmo reizi notika “Kafejnīcu vakars”, kura ietvaros lielākā daļa Valkas pilsētas ēdināšanas uzņēmumi strādāja līdz plkst. 20.00.

 

Ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī Covid-19 pandēmijas dēļ, arī šogad nenotika 15. maijā plānotais tradicionālais Starptautiskajai ģimenes dienai veltītais pasākums – Sudraba laimes karotīšu svētki iepriekšējā gadā dzimušajiem mūsu novada bērniem. Taču skaistās karotītes ar novada ģerboni un bērna vārdiņa gravējumu tika izsniegtas 11. jūnijā, Valkas - Valgas dzimšanas dienā. Tradicionālā 2020. gadā dzimušo bērnu un viņu vecāku kopbilde gan šoreiz izpalika, bet ievērojot visas valstī noteiktās drošības prasības, bija iespēja nofotografēties ar goda kūmām – Valkas novada domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli un Dzimtsarakstu nodaļas vadītāju Māru Zeltiņu.

 

Sestdien, 12. jūnijā Latvijas pusē norisinājās Dzimšanas dienas tirgus, kur ikvienam bija iespēja atrast sev aktuālāko.

 

Atšķirībā no Latvijas, kur publiski pasākumi ir aizliegti vai stingri ierobežoti, Igaunijā bija pieejama plašā pasākumu programma – koncerti, izstādes un citas aktivitātes. Visvairāk apmeklētājiem būs palicis atmiņā koncerts "Upes ielokā" Valgas pussalā. Šogad koncerts notika jau desmito reizi, kas apliecina, ka tas ir tradicionāls un publikas gaidīts notikums. Koncerta norises vieta ir ļoti īpaša, proti, koncerts notika caur pilsētu plūstošās Pedeles upes pussalā. Pussalu apvijošā upe, degošās sveces, brīnumaina akustika un mūzika radīja fantastisku un neatkārtojamu gaisotni. Koncertā uzstājās divas daudzveidīgas grupas – METSATÖLL (Igaunija) un DAGAMBA (Latvija). Kombinācija lieliski ilustrē Valgas-Valkas pierobežas pilsētu unikalitāti.

 

Foto: Roberts Johansons

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Valkas – Valgas 437.dzimšanas diena (R.Johansons)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.