13.01.2020
Ceļavārdi Tamāras Elziņas un Gundas Sīmanes grāmatai “Ārpus laika”

Aicinām uz valcēnietes Tamāras Elziņas grāmatas “Ārpus laika” atvēršanas svētkiem 23. janvārī pl. 18.00 Valkas Mākslas skolā!

 

Savam pirmajam dzejoļu krājumam autore veltījusi emocionālus ceļavārdus: “Ieraudzīt it kā visiem redzamo. It kā! Ieraudzīt mirkli – saulstaru rietā pirms tas mainās, lapu slīdam vējā un cilvēku blakus, kad viņa vairs nav... Ieraudzīt var – ja mīl, mīl dziļi un patiesi, mīl tā, ka bez viņa klātbūtnes tu, cilvēk, paliec ārpus laika…”

 

Tamāru Elziņu pazīstam kā kādreizējo latviešu valodas un literatūras skolotāju Ērģemē un Valkā. Paralēli darbam skolā rakstījusi dzejoļus un stāstus, kas publicēti periodikā un krājumos. Šobrīd Tamāra ir jau vairāku grāmatu autore. 2015. gadā iznākusi mazā pasaciņa “Gliemezīša Lī pirmais ceļojums”. Daudzus lasītājus aizkustinājis Tamāras dzimtas trīs paaudžu sieviešu likteņstāsts grāmatā “Sieviete durvīs” (2016). Krājums “Gail ogles atmiņu pavardā” (2016) ir Tamāras Elziņas un Valkas novadpētniecības muzeja darbinieces Aijas Priedītes kopdarbs, tajā apkopoti novadnieku atmiņu stāsti par pārdzīvoto izsūtījumā Sibīrijā.

 

Jauniznākušās grāmatas “Ārpus laika” skaists papildinājums ir gleznotājas Gundas Sīmanes akvareļi. Gunda Valkā dzīvo kopš 1984. gada. Viņu esam iepazinuši kā jauku pedagoģi Valkas mākslas skolā un aizrautīgu tekstila studijas vadītāju.

 

Grāmatas “Ārpus laika” atvēršanas svētkus vadīs Mārīte Magone un priecēs dziesmu draugu kopa “Nāburgi”.

 

Informācijas avots: 

http://biblioteka.valka.lv/lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.