20.01.2021
Katru gadu Valka mirdz un staro aizvien vairāk
Pagājušā gada nogalē bija jāveic “neiespējamā misija”, lai novērtētu, kurš logs, lodžija, māja ir visgaišākā, oriģinālākā, uzmanību saistošākā un pelnījusi atzinību. Daudzi cilvēki zvanīja, rakstīja un ieteica atsevišķus objektus. Paldies divām Anitām, Vijai, Līgai, Maijai, Maigai, Līgai, Lailai, Agnesei, Sarmītei, Irēnai, Annai par vērību un sirds siltumu.
 
Lai izvērtētu iestāžu un uzņēmumu veidotās gaismas, no visa redzētā jāatzīmē Valkas autoosta un frizētava “Adele”, kur blakus gaismiņām ir arī roku radīti rotājumi. Patīkami bija redzēt bērnudārza “Pasaciņa” izrotātos logus ar dažādiem, bet ļoti gaumīgiem, pašu gatavotiem dekoriem. Pārsteigumu uz dažām dienām, vakarstundās radīja bērnu un jauniešu centrs “Mice”, kur projekta ietvaros K.Ganiņas vadībā centra iekšpagalmā tika demonstrēts ''lāzeršovs''.
 
Arī privātās mājas šogad tika rotātas un teju katrai mājai bija gaismas akcenti. Šogad daudzās vietās varējām vērot lāzeru radītos efektus, īpaši populāras bija sniegpārsliņas. Šī gada laureāti bija ļoti pacentušies un tika izmantoti gandrīz visi zināmie Ziemassvētku gaismiņu rotājumi māju, pagalmu un pat siltumnīcu izdaiļošanai.
 
Vēl grūtāk izvērtēt bija daudzdzīvokļu māju logus, lodžijas un balkonus. Saprotot, ka nav iespējams uzskaitīt visus objektus, jāsaka paldies ikvienam valcēnietim, kurš izvietojis ar rokām gatavotu rotājumu, ko ļoti labi var redzēt dienā, un arī tiem, kas logā ievietojuši kaut vienu gaismas objektu. Kopā tas radīja iespaidīgu pilsētas izgaismojumu. Ne viens vien ir pārsūtījis saviem radiem un draugiem, citās apdzīvotās vietās, mūsu ''Valkas Gaismas'' vīru veidotās pilsētas egles. Cik nācās pabūt autoostas rajonā, vienmēr bija cilvēki, skanēja dažādas valodas, tika uzņemti neskaitāmi video un foto. Varam lepoties ar savām eglēm un vīru veikumu!
Mūsu ikgadējais mērķis ''atrast jaunus gaismas objektus'' ir grūti izpildāms, jo arī iepriekšējo gadu laureāti ir piedomājuši un pacentušies, tāpēc sakam īpašu paldies visiem, kas turpina šo skaisto tradīciju no gada uz gadu.
 
Gala rezultātā apkopojot iedzīvotāju ieteikumus un kluba dalībnieču vērtējumus 2020. gada Valkas novada domes pateicību un jaunu gaismas rotājumu saņēma:
 
 
Uzņēmumu grupā
Frizētava “Adele” un Valmieras VTU Valkas autoosta.
 
 
Daudzdzīvoķļu māju grupā
Kudinovu ģimene, Kaukuļu ģimene, Ilonas Sļusarenko un Kaspara Kalnieša ģimene.
 
 
Privāto māju grupā
Nuruļļinu ģimene, Karičensku ģimene, Ruku ģimene, Plūmju ģimene un Boiko ģimene.
 
 
Tika apbalvoti arī skaistāko vasaras gaisa dārzu īpašnieki. Par skaistāko un savdabīgāko gaisa dārzu apbalvojumu saņēma
Ozolu ģimene, Modra Ogste un Mīļo ģimene.
 
 
Paldies visiem Valkas iedzīvotājiem par prieka un skaistuma radīšanu gan sev, gan arī mums. Jāatzīst, ka līdzšinējā vērtēšanas sistēma ir sevi gandrīz izsmēlusi, vajadzētu domāt par jaunām metodēm, citiem vērtēšanas kritērijiem un arī vērtētājiem. Esam gatavas sadarboties! Varbūt pasmelties kādu ideju no kaimiņu novadiem? Ja ir idejas, priekšlikumi, izsakiet tos, jo ieguvēji būsim visi kopā!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Mārīte Magone,
Biedrības “Valkas Dāmu klubs” vadītāja
Valkas novada domes pateicība par izrotātiem īpašumiem (R.Johansons)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.