08.12.2014
Izsludina konkursu jaunajiem estrādes solistiem un deju grupām “Bordertown beat”

Jaunie estrādes solisti un deju grupas aicinātas pieteikt dalību Starptautiskajā jauniešu estrādes solistu un deju grupu konkursā “Bordertown beat”, kas notiks 2015. gada 7. un 8.februārī dvīņu pilsētās Valkā un Valgā. Konkursu organizē sabiedriskā labuma organizācija - biedrība “Atbalsts Valkai” sadarbībā ar Valkas novada domi, Valgas pilsētas valdi un studiju “Joy” (Igaunija).

 

Konkursa galvenais mērķis ir popularizēt un stiprināt starpvalstu attiecības estrādes mūzikas un dejas jomā. Pasaulē ir tikai sešas pilsētas, kuru centru šķērso valsts robeža. Viena no tām ir Latvijas pilsēta Valka, otra – cieši blakus esošā Igaunijas Valga. Tieši tāpēc konkursam izvēlēts nosaukums – “Robežpilsētas ritmi”, informē pasākuma organizatori. Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis akcentē, ka Valkā un Valgā ir spēcīgas estrādes mūzikas un deju tradīcijas. Spilgts piemērs abu valstu sadarbībai šajā jomā ir starptautisku atzinību guvusī Valgas deju studija “Joy”, kurā latvieši darbojušies gan kā pedagogi, gan kā dejotāji. 

 

“Izcili solisti ir auguši abās pusēs, tādēļ loģiski, ka plašāk un jaunā kvalitātē atjaunosim konkursu “Bordertown beat””, stāsta Vents Armands Krauklis. “Mērķis ir izveidot liela mēroga starptautisku pasākumu.  Šobrīd jau zināms, ka konkursā piedalīsies vismaz trīs valstu pārstāvji”. Konkursantu dalības vecums - no 14 līdz 20 (ieskaitot) gadiem. Visi dalībnieki un viņu pedagogi saņems balvas. Kopējais balvu fonds būs 2000 eiro. 1., 2., 3. vieta katrā kategorijā iegūs naudas balvas, apliecinājuma diplomus, solisti saņems iespēju ierakstīt dziesmas skaņu studijā, deju kolektīvi – profesionāla videoklipa dejas filmēšanu. “Konkursa finālu varēs redzēt Latvijas televīzijā un, iespējams, arī Igaunijā, kas jaunajiem dalībniekiem ir ļoti svarīgi”, atklāja Krauklis. “Tāpat dalībniekiem būs interesantas meistarklases profesionāļu vadībā. Pasākums būs spraigs un interesants gan skatītājiem, gan klausītājiem.”

 

Dalībnieki 1.kārtas atlasei aicināti līdz 2015. gada 20. janvārim iesūtīt aizpildītu konkursanta pieteikuma anketu, profesionālo CV un priekšnesuma paraugu elektroniskā formātā uz adresi liga[punkts]snuka[uz]valka[punkts]lv.

 

Uz II konkursa kārtu dalībniekus izvirzīs profesionāla žūrija. Rezultātus paziņos 3 dienu laikā.

Konkursa nolikums.

Anketa.

Konkursa organizētāju kontaktinformācija: Valkas pilsētas kultūras nams, liga[punkts]snuka[uz]valka[punkts]lv, liga[punkts]pandalone[uz]valka[punkts]lv un studioyoy[uz]yandex[punkts]com

 

Informāciju sagatvoja: Zane Brūvere

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.