01.04.2015
36.Cimzes mūzikas dienās izskanēs trīs koncerti

Katru pavasari J.Cimzes Valkas mūzikas skola organizē tradicionālās Cimzes mūzikas dienas. Šogad tās izskanēs 36.reizi. Cimzes mūzikas dienas ir veltītas latviešu pedagoga, pirmā latviešu tautas dziesmu apdarinātāja  un latviešu koru kultūras pamatlicēja Jāņa Cimzes dzīvei un darbībai.

 

Pavisam mūzikas cienītājiem tiek piedāvāti trīs koncerti.

 

8.aprīlī plkst.14.00 J.Cimzes Valkas mūzikas skolas zālē notiks Starptautiskais Ziemeļlatvijas un Dienvidigaunijas instrumentālo kvartetu festivāls, kurā uzstāsies jaunie mūziķi no Ādažu mūzikas un mākslas skolas, Limbažu, Valmieras, Šauļu, Radvilišķu, J.Cimzes Valkas un Jāzepa Mediņa 1.Rīgas mūzikas skolas.

 

9.aprīlī plkst.14.00 Valkas pilsētas kultūras nama zālē skanēs J.Norviļa Madonas mūzikas skolas un J.Cimzes Valkas mūzikas skolas stīgu orķestra priekšnesumi diriģenta Mārtiņa Berga vadībā. Orķestris atskaņos ievērojamā ungāru komponista B.Bartoka un  latviešu komponistu mūziku, kā arī latviešu tautas dziesmu apdares un populāras mūzikas skaņdarbus.

 

10.aprīlī plkst.17.30 J.Cimzes Valkas mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi aicina apmeklēt romantiskās mūzikas vakaru, kurā skanēs Rietumeiropas un latviešu klasiskās mūzikas komponistu skaņdarbi un dziesmas.

 

Aicinām apmeklēt 36.Cimzes dienas un šajā pavasara laikā gūt  patīkamas emocijas, ko ikvienam var sniegt mūzika.

 

Inese Lečmane

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.