27.03.2013
Turpinās XXXIV Cimzes Mūzikas dienas

Klāt pavasaris un, kā katru gadu šajā laikā, jau trīsdesmit ceturto reizi mūsu pilsētā izskan Cimzes dienu koncerti. Cimzes dienas ir veltītas latviešu pedagoga, pirmā latviešu tautas dziesmu melodiju apdarinātāja un latviešu koru kultūras pamatlicēja Jāņa Cimzes dzīvei un darbībai. To, ka tieši Valka ir saistīta ar J.Cimzi, apliecina fakts, ka te 19.gadsimta otrajā pusē atradās J.Cimzes vadītais Vidzemes draudzes skolu skolotāju seminārs.

 

Cimzes dienas aizsākās ar koncertprogrammu „Ceļā” Pirmo Lieldienu rītā, 31.martā Valkas – Lugažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Ieskaņu koncerts bija atkalredzēšanās mūzikā ar LNO solisti Ingu Šļubovsku un Ziemeļlatvijas kameransambli „Livonija” (vadītājs Valdis Drulle). 2.aprīlī  Jāņa Cimzes Valkas Mūzikas skolā notika Starptautiskais Ziemeļlatvijas  un Dienvidigaunijas atklātais instrumentālo duetu festivāls, kurā piedalījās jaunie mūziķi no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

 

Pēdējos gados Cimzes dienās viens koncerts tiek veltīts kādas konkrētas Eiropas Savienības valsts mūzikai. Jau esam baudījuši franču mūziku, ir apgūti itāļu komponistu skaņdarbi un tautas mūzika, bet šogad tā būs austriešu mūzikas  pēcpusdiena. Koncerts, kurā iepazīsim austriešu komponistu mūziku Valkas mūzikas skolu audzēkņu izpildījumā, būs ceturtdien, 4.aprīlī plkst.17.30 mūzikas skolā. Cimzes dienu noslēgumā, piektdien, 5.aprīlī plkst.18.00 Valkas pilsētas kultūras namā būs vienreizēja iespēja baudīt pasaules slavu guvušā, vairākkārtējā Lielās Mūzikas balvas ieguvēja, Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” (mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais) koncertu.

 

Ieeja uz koncertiem – bez maksas. Ikviens koncerta apmeklētājs tiek aicināts ziedot Cimzes dienu pasākumiem. Cimzes dienas atbalsta VSIA „Latvijas koncerti” un VKKF.

 

 

Papildus informācija J.Cimzes Valkas mūzikas skolas direktors Jānis Ludbergs, 64707001

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.