23.03.2018
Maijā Valkā un Valgā norisināsies jau 5. Starptautiskais desu un gaļas festivāls

Strauji tuvojas Lielais labdarības robežtirgus, kas šogad notiks 5.-6. maijā uz Latvijas – Igaunijas robežas – dvīņu pilsētās Valkā un Valgā.

 

 

Šogad notiks jau 5. konkurss gaļas ražotājiem jeb „5.Starptautiskais gaļas un desu festivāls”. Konkursā aicināti piedalīties gan uzņēmumi, kas ražo pārtiku (AS, SIA, zemnieku saimniecības u.c.), gan mājražotāji.

“Desu un žāvējumu kvalitāti vērtēs žūrija. Konkursā var piedalīties ar produktiem: desas (vārītās, pusžāvētās, žāvētās, cieti žāvētās (salami), asinsdesas, putraimu desas, kupāti un citas) un žāvētas gaļas produkti (cūkgaļa, liellopu gaļa, vistas gaļa u.c.),” stāsta pašvaldības pārstāve Sniedze Ragže.

Tiks noteikti laureāti  šādās nominācijās: Gardākā desa  un Gardākais žāvējums

 

Dalības maksa ir noteikta EUR 50 no dalībnieka.  Mājražotājiem dalības maksa ir noteikta EUR 20.

 

Produkti tiek vērtēti pēc sekojošiem kritērijiem - garša, vizuālais izskats, smarža, un produkta dabiskums, vietējo izejvielu izmantošana.

Konkursa žūrija papildus uzskaitītajiem var vērtēt arī īpašus, attiecīgajam produktam atbilstošus kritērijus, piemēram: videi draudzīga saimniekošana vai risinājumi, oriģinalitāte, īpašs ieguldījums un darba kvalitāte. Par to žūrija var piešķirt pārsteiguma balvas.

 

Vairāk informācijas par konkursu – nolikumā, Valkas novada mājaslapā, sadaļā Kultūra/ Nolikumi.

 

Aicinām savu dalību konkursam pieteikt, zvanot pa telefonu 26488684 Sniedzei Ragžei vai rakstot uz e-pastu sniedze[punkts]ragze[uz]valka[punkts]lv.

 

Konkursa mērķi ir veicināt kvalitatīvas pārtikas ražotāju produkcijas atpazīstamību un reklāmu, popularizēt vietējo ražotāju un mājražotaju prasmes starptautiski, saglabāt nacionālo kulināro mantojumu, stimulēt iedzīvotājus iesaistīties mājražošanā un tirdzniecībā, veidot jaunus tūrisma produktus, piesaistīt tūristus, popularizēt un vairot starptautisku atpazīstamību Valkas novadam un Valgas apriņķim.

 

Vairāk informācijas par pasākuma norisi – www.valka.lv sadaļā „Robežtirgus”.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brūvere Kvēpa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Valkas novada dome

Tālr.:64707486

Mob.tālr. 26444002

www.valka.lv

www.facebook.com/Valkasnovads

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.