16.11.2017
Filmu programma visai ģimenei

2.decembrī no plkst.12.00, visi interesenti aicināti uz filmu un multfilmu seansiem Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas ēkās (Raiņa ielā 28A, Ausekļa ielā 5).

 

Plkst.12.00 un 15.00, dokumentālais stāsts „BRĪVĪBAS VĒSTNEŠI” (35 min.)

 

2016.gada 5.augustā aizsākās vērienīgs mākslas un kultūras projekts. Tas apvienoja labākos Latvijas skeitbordistus un talantīgākos jaunos Latvijas reģionu māksliniekus, lai kopā radītu unikālu dāvanu Latvijai simtgades jubilejā.

 

Četros pasākumos, kas notika katrā Latvijas novadā – Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē – vietējie iedzīvotāji tika iepazīstināti ar skeitborda kultūras pamatvērtībām un iesaistīti dažādās radošās aktivitātēs. Viss notiekošais iemūžināts videofilmā „Brīvības vēstneši”, kuras mērķis ir radīt cilvēkos brīvības, patriotisma un ģimeniskuma izjūtas.

 

Video autors – Konstantīns Makarovs

Projektu īsteno Rīgas Skeitborda skola ar KKF mērķprogrammas „Latvijai 100” atbalstu

 

 

No plkst.13.00: ANIMĀCIJAS FILMU SEANSS BĒRNIEM (43 min.)

 

„Kaķis maisā" (režisors Nils Skapāns, 2013, 10')

Dzīve ir skaista, ja tu esi kaķis, ar kuru mājās kāds spēlējas, bet tā vairs nav tik skaista, ja esi kaķis, kas ieslodzīts maisā viens pats nezin kur. Tomēr Nila Skapāna filmām beigas nekad nav bēdīgas.

 

„Kora turneja" (režisors Edmunds Jansons, 2012, 5')

Pasaulslavens zēnu koris koncertturnejā ir kā paklausīgs mūzikas instruments diriģenta rokās, bet atliek diriģentam iesprūst liftā, un tie atkal ir tikai jautri, bez uzraudzības atstāti bērneļi.

 

„Eži un lielpilsēta" (režisors Ēvalds Lācis, 2012, 10')

Zvēri atmostas no ziemas miega un atklāj, ka viņu apdzīvotajā meža vietā uzcelta lielpilsēta. Ežiem ir padomā plāns, kā atgūt mežu, un šis plāns 2013. gada sākumā izpelnījās divas balvas Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā.

 

„Starptautiskā Tēva diena" (režisors Edmunds Jansons, 2012, 5')

Dažiem cilvēkiem Tēva diena ir svētki, bet kādam mazam putnēnam tā ir pavisam parasta darba diena.

 

„Kā Lupatiņi uzminēja" (režisors Edmunds Jansons, 2012, 2')

Stāsts par četriem auduma bērniem - Zeķīti, Cimdiņu, Spilventiņu un Lakatiņu. Zeķīte atrod kaut ko sarkanu un apaļu. Kas tas varētu būt? Varbūt šņukurs?

 

„Kā Lupatiņi šūpojās" (režisors Edmunds Jansons, 2012, 2').

Auduma bērnus – Zeķīti, Cimdiņu, Spilventiņu un Lakatiņu – pieskata gādīgais Kaķis. Zeķīte grib pašūpoties ar Spilventiņu, bet viņš izrādās pārāk smags, savukārt Spilventiņš domā, ka Zeķīte ir par vieglu.

 

Blēņu stāsti par vilkiem" (režisore Inga Prauliņa, 2012, 7').

Mazā Ani ir vienīgais bērns pavisam parastā ģimenē. Tāpat kā visiem bērniem, viņai patīk uzdot vecākiem negaidītus jautājumus. Blēņu stāsts par vilkiem izskaidro, kāpēc vilki gaudo uz mēnesi un mākoņiem ir tik dīvainas formas.

 

„Korida" (režisors Jānis Cimermanis, 2012, 7').

Slavenā glābējkomanda „Avārijas brigāde" Latvijas mērogā visu jau padarījusi un sāk uzklausīt palīdzības lūgumus no citām Eiropas Savienības valstīm. Pirmais zvans – no izmisuša toreadora Spānijā.

 

 

 

       

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.