14.01.2016
Plāno izveidot 1836 km garu taku apkārt Latvijas pierobežai

8.janvārī Valkā ciemojās fonds „1836”, lai Apes, Naukšēnu un Valkas novada pārstāvjiem prezentētu projektu „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”, kura ietvaros plānots izveidot taku 1836 kilometru garumā apkārt Latvijas pierobežai.

 

2018.gadā Latvija svinēs savu simto dzimšanas dienu un, gatavojoties šim notikumam, fonds “1836” aicina uzdāvināt valstij ko paliekošu un visiem kopā izveidot 1836 kilometru garu taku apkārt Latvijai, jo tieši tik gara ir Latvijas sauszemes robeža.

 

Lai dzīvē paveiktu dižus darbus, ir jāapzinās, kas tu esi. Savu būtību var apjaust, tikai iepazīstot savu māju, sētu un zemi.

Projekts tika aizsākts, lai apzinātos savas zemes bagātību, iedzīvinātu ritējumu vietās, kurām pieskaramies vismazāk. Nav māmiņai mazāk mīlamu bērnu: mūsu zeme ir mīļa līdz pēdējam robežstabiņam, meža ķērpītim un tik tālu, cik skatiens no mākoņkalna sniedzas, tā azotē jāsasilda. Mūsu zeme ir plaša un tā atrodas ne tikai ap Rīgu.

 

Fonda pārstāvis Enriko Plivčs tikšanās laikā stāstīja par fonda iecerēm un plāniem, kā arī iepazīstināja klātesošos ar jau paveiktiem darbiem projekta ietvaros.

 

 “Top dāvana Latvijai simtgadē – vēlamies 1836 kilometru garo Latvijas robežu atdzīvināt tūrisma takā, visu šo maršrutu sadalot 100 - 18,36 km garos posmos”, stāsta E.Plivčs. “Projektu esam uzsākuši 2015.gada maijā un pabeigsim 2018.gadā. Mūsu projekta nosaukums ir „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”. Ticam, ka apceļojot, aplidojot un apmīļojot Latviju jebkādā veidā, to iepazīstam no jauna un tai iedarbinām jaunu enerģiju”.

 

“Mēs plānojam apceļot  Latvijas robežu ar kājām, apbraukt ar riteni, ar mašīnu. Līdz 2018.gadam mēs iepazīsim un izzināsim Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības, izveidosim ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm, izklaides un atpūtas vietām, tādējādi veicinot cilvēku fizisko, emocionālo un garīgo labklājību un stiprinot vienotību iedzīvotāju starpā. Plānojam arī izveidot aprakstu par Latvijas kontūras apceļošanu, iemarķēsim taku un sniegsim praktiskus ieteikumus par to.”

 

Pagājušajā gadā fonda pārstāvji brauca gar robežu, skatījās automašīnu ceļus un tos iezīmēja elektroniski mājaslapas kartē, bet robežas apceļošana plānota šogad, kad jaunieši ies paši un aicinās iet citus. Ceļa un takas veidošanā viņi iesaistīs visus interesentus, kuriem patīk staigāt, jebkurš cilvēks varēs noiet kādu gabaliņu. Kopīgi ceļš, kas ies maksimāli tuvu robežai, bet ne pa robežstigu, būs iestaigāts, apstaigāts un iezīmēts.

 

 

Enriko uzsver, ka projekta četri svarīgākie vārdi ir aplido, apceļo un apmīļo Latviju. Aplido – tas nav tikai fiziski pa gaisu aplidot, bet arī darīt to domās. Puiši plāno šogad aplidot robežu ar moto paraplāniem, ar kājām, riteni, motociklu vai automašīnu un ar īpašiem koncertiem apmīļot Latviju.

 

Šī iniciatīva ir aizsākta jau 2015.gadā, kad Renārs Kaupers grupas Prāta vētra koncerttūrē stāstīja par šo ieceri cilvēkiem. Katrā novadā tiks organizēts vismaz viens koncerts, arī pie mums Valkas novadā un tajā kopā ar Renāru Kauperu un viņa draugiem piedalīties būs aicināti arī vietējie mūziķi.

 

Fonda aktīvākie cilvēki un atbalstītāji ir Enriko Plivčs, Žanete Jaunzeme - Grende, Andžejs Reiters, Haralds Šlēgelmilhs, Agnija Jansone, Andris Pikāns, Arturs Irbe, kurš kā fonda deleģēts pārstāvis Amerikā informē tur dzīvojošos tautiešus par šīm aktivitātēm un aicinās tajā laikā atgriezties Latvijā un draugi - fonds “Viegli”.

 

Puiši zina un ir pārliecināti, ka daudzi cilvēki apceļo, vai vēlas apceļot, Latviju pa tās perimetru, gar robežu. Stāsts par robežu ir katrā no mums, tagad šī doma ir kopīgi akumulējusies, tā, ka šis ceļš ir jāiezīmē, jāiziet pašiem un draugiem. Oficiālā ceļa, takas atklāšana, ar kopīgu dziesmu un ugunskuriem uz tās, būs dāvana Latvijai 100 gadu jubilejā 2018.gadā.

 

Projekta mērķis ir līdz 2018.gadam gar Latvijas pierobežu izveidot aktīvās atpūtas tūrisma ceļu, kas savienos kopā tūrisma pakalpojuma sniedzējus, amatniekus un apskates objektus.

 

Projekta realizācijas uzdevumi ir katrā pašvaldībā noorganizēt 2 dienu pārgājienu pa izveidoto taku un otrās dienas noslēgumā baudīt fonda "Viegli" koncertu; ceļu marķēt ar 100 lieliem stabiem un vairākiem maziem stabiem; izveidot filmu par taku „1836”; caur četriem gadalaikiem, uzfilmēt raidījuma ciklu ar cilvēkiem, kuri dzīvo takas teritorijā; izveidot dokumentālu filmu par takas tapšanas procesu; izveidot grāmatu „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju” – tādā veidā veicinot aktīvo atpūtu, Latvijas apceļošanu un lauku attīstību; izveidot objektus vienojošu E-portālu.

 

2015.gadā projekta pārstāvji ir apzinājuši ceļu pa kuru var apiet apkārt Latvijai un uzsākusi filmēšanu. Sīkāk par šo procesu skati šeit: https://www.youtube.com/watch?v=yH2Ilhk9CQE

 

Sekosim līdzi, piedalīsimies un atbalstīsim fonda 1836 aktivitātes un iesaistīsimies takas izveidē, kas tiek plānota arī Valkas novadā!

 

Saziņai ar fonda pārstāvjiem:

e-pasts: fonds1836[uz]gmail[punkts]com

Tel.nr. +371 22075537

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.