26.11.2015
Valgas Rātsnamā par godu “Neiespējamajam skrējienam” izveidota izstāde

Valgā izveidota izstāde par godu Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes izveidei, ko no šodienas var apskatīt Valgas rātsnamā jeb Valgas apmeklētāju centrā. Izstāde būs apskatāma līdz 23. novembrim, pēc tam tā būs apskatāma Valgas muzejā.

 

Paldies Valkas Novadpētniecības muzejam, personīgi Aijai Priedītei.

 

“Neiespējamais skrējiens” ir jauna tradīcija Valkas novadā. Skrējiens ir veltīts Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes izveidei Valkā, 1917. gadā. Pasākuma idejas autors ir Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, kurš skrējienā aicina piedalīties ikvienu Latvijas un Igaunijas iedzīvotāju. Skrējiena dalībniekiem atraktīvā veidā ir iespēja iepazīties ar valsts vēsturi, jo Valka ir pilsēta, kur sākas Latvija – gan ģeogrāfiskā, gan vēsturiskā izpratnē. Piedalīties aicināts ikviens aktīvā dzīvesveida piekritējs – šogad distanci var veikt gan skrienot, gan nūjojot.

 

Savukārt “Neiespējamais skrējiens”, kuras dalībniekiem būs jāpārvar jau 99 kilometri, notiks nākamgad. Paredzēts, ka ar katru nākamo gadu distances garums pieaugs par kilometru. 2017. gadā, kad 100 gadi apritēs Latviešu Pagaidu nacionālā padomes (LPNP) pieņemtajai deklarācijai par apvienotas un autonomas Latvijas izveidošanu Vidzemes, Kurzemes un Latgales latviešu apriņķos, distances garums būs jau 100 kilometru. Paredzētas arī īsākas distances, lai ikviens var piedalīties pēc savām fiziskajām spējām.

 
Kristīne Karole, Valkas novada domes IKSJ nodaļas Sporta un jaunatnes daļas vadītāja
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.