13.11.2017
Valkā apskatāma Tautas lietišķās mākslas izstāde “Tad var iemīt ar”

Valkā turpinās 2.starptautiskā mākslas biennāle “Dzīve”. No 16. novembra Valkas pilsētas kultūras namā (Em. Dārziņa ielā 8) 2. stāva foajē un mazajā zālē ir apskatāma Tautas lietišķās mākslas izstāde “Tad var iemīt ar”.

    

Izstāde veltīta novadnieču Elgas Kagaines un Silvijas Raģes izveidotājai „Ērģemes izloksnes vārdnīcai”, kas ir vērtīgs avots kultūrvēstures jautājumu izpētei un izpratnei. Tajā Ziemeļrietumvidzeme atklājas kā savdabīga teritorija, kurā līdzās latviešu un cietzemes igauņu kultūras iezīmēm vērojams arī Salacas (senās Metsepoles (Mõtsa pūol)) lībiešu, Hījumā, Kihnu, Muhu un Sāmsalas igauņu dzīvesveids.

      

Visos trijos sējumos iekļauts ap 20 tūkstošiem šķirkļu, bet izstādē īpaša nozīme pievērsta terminiem, kas atspoguļo lakatu, segu un citu tekstilizstrādājumu tapšanas procesu no vilnas ieguves līdz gatavam darbam.

     

Izstāde veidota kā vairāku tautas lietišķās mākslas priekšmetu un daudzveidīgo Ērģemes izloknes vārdu saspēle, atklājot Valkas pilsētas un apkārtējo pagastu kultūrvēsturisko savdabību.

 

 

Izstādes kurators: Aivars Ikšelis

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Aivars Ikšelis

Izglītības un kultūras daļas vadītājs

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.