29.12.2016
Valkā gatavojas Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes simtgadei

2017. gadā atzīmēsim Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes, kā arī tās pieņemtās deklarācijas “Ārvalstīm un tautām” un rezolūcijas (1917. gada 2. decembrī) simtgadi.

 

Simtgades jubilejas pasākums sāksies 2017. gada 28. maijā, kad Valgas dzelzceļa stacijā plkst. 19.00 pienāks VAS “Latvijas dzelzceļa” projekta “Latvijas Ekspresis Simtgadei” vilciens ar aptuveni 300 Latvijas koru dalībniekiem un notiks bezmaksas pasākums “Latvijas iecerēšana” (pagaidu nosaukums). Pasākuma pamatā būs Kārļa Skalbes piezīmes “Latvijas iecerēšana”, kurā aprakstīti notikumi 1917. gadā Valkā un mūsu pilsētas nozīme Latvijas kā valsts izveidē.

 

28.decembrī Valkā ieradās pasākuma radošā darba grupa, kuru veido Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, režisors Jānis Siliņš, horeogrāfs Agris Daņiļēvičs, komponists Mārtiņš Brauns un gaismas režisors Normunds Bļāsāns. Valkas novada domi pārstāvēja IKSJ nodaļas Izglītības un kultūras daļas darbinieki Līga Lāne un Aivars Ikšelis.

 

Darba grupa iepazinās ar pasākuma norises vietu - Valgas dzelzceļa staciju, jo šī ir vēsturiskā vieta, kur Pirmā pasaules kara laikā pienāca bēgļu vilciens no Rīgas ar latviešu inteliģences pārstāvjiem.

 

Radošā darba grupa vienojās, ka Valgas dzelzceļa stacijā, šis būs domāšanu veicinošs pasākums un norisēs septiņas vietās, kurās ar mākslas simbolu palīdzību tiks izstāstītas K. Skalbes piezīmes “Latvijas iecerēšana”. Skatītāji pārvietosies no vienas norise vietas uz nākošo.

 

Dotajā brīdī iecerēts, ka pasākumā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra jaunie aktieri, Latvijas Kultūras akadēmijas studenti, deju grupa “Dzirnas” dejotāji, triālisti (riteņbraucēji), mūziķu grupas un mūsu pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu dalībnieki u.c. Pasākuma ilgums plānots divas stundas.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Izglītības un kultūras daļas vadītājs

Aivars Ikšelis

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.