18.07.2022
2. augustā Valkas pilsētas teātra izrāde – Jaroslava Puļinoviča “Natašas sapnis”

Otrdien, 2. augustā plkst. 18.30 Valkas pilsētas kultūras nama kamerzālē (Emīla Dārziņa ielā 8, Valkā) 14. starptautiskā laikmetīga teātra “Tālvils” festivāla ietvaros uz izrādi –  Jaroslava Puļinoviča “Natašas sapnis”, aicina Valkas pilsētas teātris.

 

 

Jekaterinburgas (Krievija) jaunās dramaturģes Jaroslavas Puļinovičas luga “Natašas sapnis” ir ieguvis necerētu publicitāti un pieprasījumu pasaules teātros.

 

"Natašas sapnis" ir īsta pirmā mīlestība. Sirsnīga, naiva un arī nežēlīga. Mēs skatāmies uz šo meiteni un attaisnojam viņas rīcību. "Tas ir tikai tāds sapnis. Vai jums nav sava sapņa?"

 

 

Teātra zinātnieku vidū šis darbs tiek uzskatīts, kā turpinājums cilvēcisko traģikomēdiju tēmai, ko iesāka savulaik Aleksandrs Vampilovs un Aleksandrs Volodins. Atslēgas vārds šeit ir cilvēks.

 

Josifs Brodskis savulaik rakstīja - “Visādā veidā izvairieties sev piedēvēt upura statusu. Lai cik atbaidošs būtu jūsu stāvoklis, mēģiniet nevainot tajā ārējos spēkus: vēsturi, valdību, priekšniecību, rasi, vecākus, mēness fāzes, bērnību, nesavlaicīgu nosēdināšanu uz podiņa utt. Tajā brīdī, kad jūs noveļat vainu uz kaut ko, jūs sagraujat savu apņēmību kaut ko mainīt.”

 

 

Iestudējuma režisors un scenogrāfs – Aivars Ikšelis. Kustību režisore - Evgenia Kozlova. Lomā - Gunita Gendrjuka

 

 

Izrāde latviešu valodā.


Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties pie kultūras nama dežuranta/kasiera katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 17.00. Biļete maksā 5 eiro.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Aivars Ikšelis,

Valkas pilsētas teātra režisors

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.