05.10.2015
Pasaules valcēniešu dienās atklāj unikālu izstādi

Pasaules valcēniešu dienās kultūras namā atklāja izstādi „Valcēnieši raksta – kopības apzināšanās”. Izstādi veidoja Valkas novada Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku.

 

Izstādē blakus daiļliteratūras grāmatām bija pārstāvēta arī nozaru literatūra. Kā atklāja izstādes veidotāja Jana Čākure, valcēnieši ir rakstījuši gan vēstures un filozofijas, gan valodniecības un matemātikas, gan arī citām zinātnēm veltītas grāmatas. Izstādē var iepazīties ar 88 autoru darbiem, taču tie nav visi autori, kuru vārds saistāms ar Valku.

 

Izstādes atklāšanā domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis uzsvēra, ka izstāde ir unikāla Latvijas mērogā lielā autoru skaita dēļ. Mērs pateicās izstādes kuratorei Janai Čākurei, kā arī bibliotēkas vadītājai Gintai Dubrovskai.

 

 Atklāšanas pasākumu kuplināja Valkas novada literārās apvienības biedru – Tamāras Elziņas, Aijas Ābenas un Anitas Anitīnas prozas un dzejas lasījumi.

 

No 5.oktobra ar valcēniešu sarakstītajām grāmatām varēs iepazīties Valkas novada Centrālās bibliotēkas telpās Rīgas ielā 22, 2.stāvā (sakarā ar remontdarbiem ieeja bibliotēkā no sētas puses).

 

Teksts un foto – Zane Brūvere

Pasaules valcēniešu dienās atklāj unikālu izstādi
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.