12.04.2021
“Nāburgi” aicina atbalstīt projektu “Dzirdēt ar sirdi” un citus Valkas novada projektus adresē balso.vidzeme.lv

Vairāk kā 20 gadus biedrībai "Valkas Dāmu klubs", Valkas novada literārajai apvienībai un Valkas folkloras dziesmu draugu kopai "Nāburgi" ir bijusi sadarbība ar mūžībā aizgājušo Tautas iemīļoto dzejnieci Kornēliju Apškrūmu.

 

2020.gada rudenī tika sagatavota muzikāli literāra programma "Dzirdēt ar sirdi", kurā skanēja Kornēlijas Apškrūmas dzeja, viņas mīļākās tautasdziesmas un dziesmas ar viņas vārdiem. Programmu saskaņojām ar dzejnieci. 11.novembrī bija paredzētas uzstāšanās Valkā, tieši viņas vārdadienā, Vijciemā 13. novembrī, un Smiltenes kultūras namā un Smiltenes pansionātā 26. novembrī. Pandēmijas dēļ viss tika atcelts. Dzejniece aizgāja mūžībā, nesagaidot koncertu.

 

Zinot K.Apškrūmas dzejas popularitāti tautā un godinot viņas piemiņu, nolēmām jau iestudēto koncertprogrammu, kura pamatā bija veltīta Latvijai, īpašām vietām, cilvēkiem, papildināt ar dzeju un dziesmām, piemērojot uzstāšanās laikam un vietai turpmākajā, iespējamā laika periodā. Piedāvājām un saskaņojām, ka koncertēsim Valkā, Turnā, Lugažos, Vijciemā, Smiltenē, Palsmanē,  Alūksnē  un  Virešos bibliotēkās vai tautas namos, atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai. Koncertprogrammu papildinās novada literāti ar saviem veltījumiem dzejniecei. Vietu izvēle nav nejauša, tā ir saistīta ar nozīmīgām  dzejnieces dzīves un darba gaitām un draugiem. Koncertēt varam arī brīvā dabā, kur tas ir iespējams noorganizēt.

 

Kornēlijas dzeja ir ļoti daudzpusīga, arī "Nāburgu" repertuārs ir piemērojams dažādām gadskārtām, svētkiem. Decembrī koncertprogrammu ierakstīsim video, ievietosim "Youtube", kā arī  uzdāvināsim Alūksnes, Smiltenes un Valkas muzejiem, lai atstātu vēsturei mūsu sirdsdarbu. Izdevniecība "Jumava" veido atmiņu grāmatu par K.Apškrūmu un uzaicināja mūs dalīties atmiņās. Esam uzrakstījuši  un iesnieguši 3 atmiņu stāstus par sadarbību un draudzību ar Kornēliju. Esam gatavi  turpināt iedziļināties dzejnieces daiļradē un ieviest  jaunu tradīciju ik gadu novembrī ( viņas vārdadienas mēnesī)   organizēt  muzikāli literāru pasākumu "Kornēlijas dvēseles akvareļi", iesaistot kā līdzdalībniekus dzejas lasījumos viņas daiļrades cienītājus ar viņu mīļākajiem K.Apškrūmas dzejoļiem. Vienlaicīgi gatavojam arī komponista Māra Lasmaņa dziesmu programmu, lai piedalītos viņa autorkoncertā, kuru veido Valkas mūzikas skola.

 

Balsot par projektu iespējams adresē: balso.vidzeme.lv no 9. aprīļa līdz 25.aprīlim.

 

Ar nepacietību gaidām tikšanos ar klausītājiem!

 

 

Foto: R.Reinholds

 

Informāciju sagatavoja:

Mārīte Magone,

Biedrības un ansambļa”Nāburgi” vadītāja

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.