10.03.2022
Ceļojošā foto izstāde "Ceļojums gar Latvijas robežu zirga mugurā"

Valkas pilsētas kultūras nama mazajā zālē vienu nedēļu - no 15. līdz 22. martam būs iespēja apskatīt ceļojošo foto izstādi "Ceļojums gar Latvijas robežu zirga mugurā" .

 

Līdz 12. martam šo izstādi iespējams aplūkot Ērģemes petanka halles logos.

 

Vāciete Tīna Runce un latviete Līga Vilne ar zirgiem Prīmu, Kastani un Dempsiju 2019. gadā uzsāka ceļojumu apkārt Latvijas robežai zirga mugurā.

 

Mērojot 50 un pat 60 kilometrus dienā un sadalot ceļojumu divās vasarās, Latvijas robeža zirga mugurā apceļota septiņās nedēļās.

 

“Mēs domājām – ar zirgiem vēl varēsim piesaistīt cilvēkus, jo, kā cilvēks ierauga zirgu, tā uzreiz smaida. Un tā arī bija, ka mums sanāca to uztaisīt nevis par vienkārši divu meiteņu izklaidi, bet par tādu kārtīgu, sabiedrisku projektu, kurā piedalījās ļoti daudz Latvijas iedzīvotāju, kas dzīvo pierobežā. Un brauca pat tie, kas nedzīvo pierobežā, pie mums runāties,” stāstījusi Līga Vilne.

 

Pēc pieveiktajiem 1836 kilometriem jātnieces apkopojušas spilgtākās emocijas vienkopus, izveidojot ceļojošo izstādi, kas galvenokārt aplūkojama vietās, kur kuplā kompānija viesojusies.

 

Izstāde savu ceļu pie skatītājiem sāka 2021.gada 29.novembrī Limbažos, pēc tam sāka ceļojumu pa Latviju, vienu nedēļu uzkavējoties katrā apskates vietā.

 


 

Informāciju sagatavoja:

Līga Pandalone,

Valkas pilsētas kultūras nama direktora vietniece

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.