24.11.2016
Kārķos demonstrēs filmu par dziedātāju Aiju Rimšu

Svētdien, 27 novembrī plkst.11.00 Kārķu tautas namā aicināti visi, kam tuvas dziedātājas Aijas Rimšas dziesmas.

 

Piedāvājam atcerēties un uzzināt ko jaunu par Latgolys rūžeņu, kaprīzo meiteni - dziedātāju Aiju Rimšu, kura nu jau 10 gadus ir "zem citām debesīm"- dokumentālajā filmā ""Īsamirdzi zvaigznem leidza" (Iemirdzies zvaigznēm līdzi). Aijas balss radio dzirdama katru dienu, viņas dziesmas iemīlējuši cilvēki visā Latvijā. Un filma ir iespēja ieskatīties "atmiņu grāmatā" par Aiju, ko citi sauc par dzīvi, dziesmu, likteni vai nolemtību.

 

Filmas veidotāji - Latgolys entuziastu grupa Biļdis no Rēzeknes novada.


Filma ir latviešu un Aijas dzimtajā latgaliešu valodā (ar titriem latviešu valodā).

 

Filmas garums - 1st. 15 min.

 

Filmā izmantoti gan interviju materiāli, gan foto, gan video no LTV arhīva un Aijas ģimenes arhīva. Iespēja redzēt, dzirdēt pašu Aiju (dziesmās un tekstos) un par viņu mammas, draudzeņu, līdzgaitnieku, mūziķu stāstīto (sākot no pirmās uz akordeona nospēlētās dziesmas, skolas, skatuves gaitu sākuma, dziesmu tapšanas, līdz pat "pēdējām vēstulēm", kad Aija vairs nespēja pat runāt...)

 

Kopš filmas pirmizrādes 2015.g. 17.oktobrī, filma piedzīvojusi vairāk kā 40 izrādes.
No rudens, kad laiks filmu vakariem, pārdomām, atmiņām, atsāksies filmas izrādes visā Latvijā- vietās, kur Aiju mīlēja un gaidīja toreiz, mīl un vēlas atcerēties ar filma starpniecību arī šodien.

Filmas izrādē piedalās filmas idejas un scenārija autore Ineta Atpile-Jugane (Rēzekne) un vēl kāds no komandas, lai pastāstītu, kāpēc tapa šis projekts, lai runātos ar skatītājiem, atbildētu uz jautājumiem, dalītos pārdomās…

 

Pirms filmas Aijas dziesmas skanēs kārķēniešu un citu viesizpildītāju priekšnesumā.

 

Aicināti visi interesenti!

 

Dace Pieče

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.