09.03.2020
Kārķos, pieminot Golgāta ceļu, aicina uz tikšanos ar Andreju Mūrnieku un Guntaru Ruņģi

Otrdien, 24. martā Kārķos notiks pasākums “Ar dzimteni un dziesmu sirdī”, kas veltīts tiem, kuriem liktenis bija lēmis iet smago Golgātas ceļu. Pulksten 15.00 būs piemiņas brīdis pie Pelēkā akmens. Pēc tam pulksten 15.30 tautas namā tikšanās ar vadībzinātņu doktoru, Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģentu Andrejs Mūrnieks un Latvijas Nacionālās operas un radošās apvienības “Trīs Latvijas Tenori” solistu, ilggadēju vīru kora “Frachori” vokālo pedagogu Guntaru Ruņģi.

 

Tā jau ir tradīcija, ka Kārķos vienmēr martā pulcējas represētie, skolēni un pagasta sabiedrība, lai kopīgi dalītos atmiņās un pieminētu tos, kuri cieta no represijām un tika izsūtīti uz Sibīriju. 1949. gadā no Kārķu pagasta izsūtīja 99 cilvēkus no 33 mājām, taču smago Golgātas ceļu gājuši arī vēl tie pagasta iedzīvotāji, kurus deportācijas skāra 1941. gadā, 1946. gadā un vēl vairākos citos gados.

 

Šogad pasākums īpašs ar to, ka būs Latvijas Universitātes docenta Andreja Mūrnieka priekšlasījums “Kā spēku rast grūtībās”. Andreja Mūrnieka dzimta arī ir cietusi no padomju laika represijām, un šīs stāsts būs ne tikai no vēsturiska, bet arī personiska skatpunkta. Pasākumu kuplinās Guntara Ruņģa priekšnesumi, kurš ir muzicējis ar Latvijas Nacionālās operas trupu un ar radošo apvienību “Trīs Latvijas Tenori” ne tikai uz Latvijas, bet uz daudzu pasaules valstu skatuvēm. Guntars Ruņģis ir izcils solists, vokālais pedagogs, ģitārists un komponists. Andrejs Mūrnieks un Guntars Ruņģis ir Latvijas patrioti, kuriem ik diena paiet ar dziesmu un dzimteni sirdī.

 

Aicinām izmantot šo iespēju, uz pasākumi gaidām ikvienu, lai atcerētos mūsu tautas likteni, stiprinātu garu un bagātinātu dvēseli.

 

Informāciju sagatavoja:

Sandra Pilskalne

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.