21.04.2017
Baltā galdauta svētki Valkas novadā

Vai jums mājās ir balts galdauts? Ja jā – laiks izņemt to no skapja un izgludināt ieloces. Ja nē – jums ir vēl laiks, lai pie tāda tiktu. „Baltā galdauta svētki” ir jauna tradīcija 4.maijam – Latvijas otrajai dzimšanas dienai jeb datumam, kurā Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

 

Balti klāts galds kā izsenis godāta vieta, ap kuru simboliski vai gluži praktiski pulcēties ģimenēm, draugiem, kaimiņiem, lai dalītos savās sajūtās par Latviju un apliecinātu, ka joprojām esam PAR.

 

Mēs aicinām visus mūsu novada iedzīvotājus atkal sanākt kopā. Apsēsties pie balta galdauta, atcerēties un dalīties savās atmiņās un stāstos par dzimtu, kopienu un mūsu dzimteni.

 

Ērģemes pagastā.

3.maijā Turnas tautas nams un Ērģemes bibliotēka aicina uz Baltā galdauta svētkiem "Mūsu pagasts - mūsu lepnums".

Visi tiek aicināti pie Turnas tautas nama plkst.9.00, pēc tam plkst.9.15 interesenti gaidīti pie z/s "Purmaļi" saimnieka Viļņa Vehi, plkst.10.00 iepazīsimies ar petanka spēli sporta klubā "Petanks-Ērģeme", bet plkst.11.00 notiks "Lejaskukru” saimnieces Rūtas Lūses privātā senlietu muzeja ekspozīcijas apskate.

 

Vijciema pagastā.

3.maijā plkst.18.00, Vijciema tautas namā iesāksies Baltā galdauta svētki ar Eiropas deju grupu festivālu “Vijolīšu valsis”.

4.maijā - Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, Nacionālais Kino centrs jau tradicionāli rīko 4.maija Latvijas filmu maratonu, kurā uz bezmaksas filmu seansiem tiek aicināti skatītāji visā Latvijā. Plkst. 20.00 Vijciema tautas namā Rīgas kinostudijas 1972. gada spēlfilma “CEPLIS” kino seanss.

 

Kārķu pagastā.

4.maijā plkst. 20.00, Baltā galdauta svētki par godu muižniecei de la Barrai, kura pirmā skoloja Kārķu bērnus Kārķu pagasta “Jaunrozēnos”. Tad dziedātājas Antas Eņģeles koncerts Veckārķu muižas leduspagrabā, iedegsim kopīgo pagasta ugunskuru, lai pagatavotu Kārķu pagasta izcilāko dziedniecisko zālīšu tēju.

Interesentiem atklāsim Šķūņa Lielo noslēpumu Kārķu pagasta “Jaunrozēnu” mājas pagalmā.

 

Zvārtavas pagastā.

Luturskolā 4.maijā plkst. 14.00, Baltā galdauta svētkos skanēs dzeja un muzicēs Juris Krūze.

 

Valkas pagastā.

Saieta namā “Lugažu muiža” jau 3.maijā plkst.14:00 aicinām visus nobaudīt svētku kliņģeri un piedalīties sirsnīgas sarunas pie tējas, atceroties savu senču stāstus, kā veidojušās mūsu saknes Latvijā, Valkā.

Saieta nama otrā stāvā būs iespēja aplūkot izstādi „Jānis Cimze – Igaunijas un Latvijas skolmeistaru skolotājs” Izstādi veidojuši Valkas novadpētniecības muzeja un Valgas Muzeja (Igaunija) speciālisti.

 

Nāc pie baltā galdauta un padalies ar savu stāstu!

 

Informāciju sagatavoja:

Izglītības un kultūras daļas vadītājs

Aivars Ikšelis

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.