10.07.2018
Kārķos lustīgi svinēs simtgades zaļumballi

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas – 11.augustā visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tiks rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā, informē Latvijas Kultūras ministrija.

 

Lustīga zaļumballe būs arī Kārķos, Dabas koncertzālē. Pasākuma programma ir krāšņa un atpūsties varēs ikviens.

 

11. augustā no plkst. 19.00 spēlēs pūtēju orķestris no Igaunijas, kā pavadījumā Kārķu dejotāji izrādīs savus jaunos tērpus.

Zaļumballē muzicēs  vietējie kārķēnieši - grupa “ SAVĒJIE”, kuras repertuārā ir gan šlāgermūzika, gan ziņģes, gan arī “ roķīgas ” dziesmas.

Uzstāsies arī kapela “ SENĀS SKAŅĀS”, kuri par sevi stāsta tā:

“Lai mūzikas instrumenti (akordeons un cītara) nestāvētu dīkā, 2017. gada rudenī Biruta Kalniņa un Inta Engere, šķirstot senās dziesmu klades atcerējās  melodijas, kuras skan no paaudzes uz paaudzi”.

 

Spēlēs arī novadā iecienītā kapela “VECIE TURNAVIEŠI”, kas Izpilda dziesmas, kas latviešu senākai paaudzei vēsturisko gadu gaitā ir kļuvušas mīļas kā ziņģes.

 

Būs arī  īpašs muzikāls pārsteigums, kaut kas negaidīts, kas radies speciāli Zaļumballei, ko radījuši novada pašvaldības darbinieki.

 

 

Pasākuma īpašais viesis būs grupa “VECIE DRAUGI”.

”Vecie Draugi” ir ballīšu un kāzu kapela, kas virtuozi un eleganti spēlē vecos, labos zaļumballes gabalus - no "Jezupa" un "Čiepiņas" līdz "Vijolniekam", "Pīlādžkokam" un "Krizantēmām". Kad Ivara vijole raud par visskaistāko meiteni, ko "ņemšu pie sevis un dzīvosim mūžu laimīgi", Gunta akordeons un baritons stāsta par brīvo meža meitu Čiepiņu, Anša klarnete pievieno virtuozas pasāžas, Alda basģitāra dimdina par noziedošām asterēm un ziliem viršiem un Juris šim muzikālajam virumam pieber bungu piparus, vienaldzīgo gluži vienkārši nav.

 

Kapela "Vecie Draugi" dibināta 1982. gadā, aktīvi darbojās līdz deviņdesmito gadu vidum, kopā ar "bet bet" plūcot laurus Mikrofona aptaujā. "Vecie draugi" atkal sanāca kopā uzspēlēt 2017. gadā, lai kopā ar Stokholmas Spēlmaņiem uzstātos Eiropas Latviešu kongresā. Pēc tam sekoja Ģikšu danču nakts 2018. gada janvārī un darbs pie Alfrēda Vintera programmas, lai kopā ar Stokholmas Spēlmaņiem to celtu priekšā Dziesmusvētkos, Vērmanes dārza kapelu maratonā 6. jūlijā.

Veco Draugu vadītājs ir Guntis Urtāns (akordeons, balss), kopā ar viņu muzicē Ivars Erdmanis (balss, vijole), Ansis Pavasaris (klarnete), Aldis Āboltiņš (bass), Juris Korps (balss, bungas). Iepriekšējos sastāvos muzicējuši arī daudzi citi lieliski muzikanti.

 

 

Notiks dažādi konkursi, būs apskatāma izstāde un citas aktivitātes.

Zaļumballes runasvīrs  Jānis Rozītis, bet ēdienus, dzērienus un našķus gādās kafejnīca “Elizabete” .

 

Ieeja bez maksas.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brūvere - Kvēpa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Valkas novada dome

Tālr.:64707486

Mob.tālr. 26444002

www.valka.lvwww.facebook.com/Valkasnovads

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.