14.04.2014
Šogad 3.koka auto sacīkstēs Kārķos – nozīmīgs balvu fonds!

30.aprīlī, plkst.14.00 Kārķos, Meža dienu ietvaros, notiks 3. Koka auto sacensības.


Katrā klasē pirmo trīs vietu ieguvēji tiks apbalvoti ar Latvijas Amatniecības kameras, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Izgudrotāju biedrības, veikala ‘’Mežam un Dārzam’’, kā arī Valkas novada domes balvām. Jauna pasaules rekorda uzstādītājam pasniegs naudas balvu 100 eiro apmērā.


“Šīs sacensības ir unikālas un nekur citur pasaulē tādas nenotiek”, uzsver Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. “Ar laiku pasākums varētu izvērsties par ļoti nozīmīgu notikumu ne tikai Valkas novadā, bet arī starptautiskā mērogā. Tāpēc es arī pats personīgi atbalstīšu pasākumu, jo tas veicina radošumu un amatnieku kustības attīstību.”


Aicinām bērnus, jauniešus un pieaugušos izgatavot no dabiska koka pašgājēju auto un piedalīties aizraujošās sacensībās. Tehniskiem noteikumiem – absolūti nekādu ierobežojumu! Auto detaļu izmēri, forma, krāsa un viss pārējais – Jūsu brīva izvēle. Labām lietām nav nekā lieka! Kā dzinējs – motors, darbojas koka zars vai maikste, kura iztaisnojoties velk auklu, un tā griež asi ar riteņiem.
Uzvar tālāk aizbraukušais! Skaidrs, ka visu izšķirs laba konstrukcija un stiprs „motors”! Kā tas notiek, var aplūkot saitē: koka auto.


“Pērno gadu pieredze liecina, ka auto būvētājiem būtu jāveic arī testa braucieni pirms auto laižams uz starta, jo bieži sacensību laikā atrodas knifi, ko uzlabojot varētu palielināt nobrauktās distances garumu, tāpat arī jāsajūt sava auto dzinēja izturības robeža. Viennozīmīgi, ka sagatavošanās darbs ir izšķirošs labam rezultātam!’’ pieredzē dalās Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons.
Par būvniecības neskaidrībām varat arī jautāt RTU studentei Madara Kosolapovai – madara[punkts]kosolapova[uz]inbox[punkts]lv un sekojiet vilniskazaks.blogspot.com www.kkdi.lv. Kārķēnieši viesmīlīgi piedāvās naktsmājas no tālienes atbraukušajiem jau otrdienas vakarā. (Sandra Pilskalne 26068289 mob.t)

Lasi arī: Pagatavo-savu-auto-3-koka-auto-sacensībām    

Būsiet-gaidīti-meža-dienās-Kārķos/

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.